18 czerwca 2024

Hrubieszów: Funkcjonariusze zakładu karnego w Jedynce (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie od wielu lat spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach. W dniu 8 grudnia 2021 r. funkcjonariusze hrubieszowskiej jednostki penitencjarnej wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

W czasie zajęć, psycholog Zakładu Karnego w Hrubieszowie omówiła negatywne skutki dotyczące zażywania substancji psychoaktywnych oraz zagrożenia wynikające z uzależnienia od substancji chemicznych. Uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu mieli także możliwość zobaczenia psa służbowego, który przybył na spotkanie wraz ze swoim przewodnikiem.

Reklamy

Podczas spotkania, poruszono także zagadnienia związane z problematyką kary, winy, odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz wiary w przemianę drugiego człowieka. Młodzież była żywo zainteresowana poruszaną tematyką, aktywnie uczestnicząc w dyskusji.

– Mamy nadzieję, że prezentowane zagadnienia oprócz wzbogacenia wiedzy, stanowić będą dla uczniów cenną lekcję – informują funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

Reklamy

(źródło i fot. ZK w Hrubieszowie / opr. por. Adrian Małecki)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zakład Karny w Caritas (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Zakład Karny w Caritas (ZDJĘCIA)