23 maja 2024

Hrubieszów: Inwestycja w przyszłość. Angielski? Naturalnie!

Żyjemy w czasach, w których bez znajomości angielskiego trudno cokolwiek osiągnąć. Wczesna nauka angielskiego to inwestycja w przyszłość dziecka.

 

Opanowywanie języka obcego przychodzi najmłodszym niezwykle łatwo, jeżeli zajęcia bazują na naturalnych u dzieci zdolnościach. Brytyjska lingwistka Helen Doron, zainspirowana sposobem uczenia gry na skrzypcach stworzonym przez doktora Suzuki, opracowała własną metodę nauki angielskiego dla dzieci. Wychodząc z założenia, że dla najmłodszych najważniejsza jest zabawa, stworzyła nowy sposób wspomagania rozwoju umiejętności językowych. Tak powstały znane na całym świecie szkoły języka angielskiego Helen Doron. Metoda ta wykorzystuje naturalną u dzieci chęć poznawania świata i ich fenomenalne zdolności uczenia się.


Unikalna metoda

Od 30 lat szkoły Helen Doron są światowym liderem w nauczaniu dzieci i młodzieży, ucząc języka angielskiego w sposób naturalny, tak jak języka ojczystego. Dzięki nowatorskiej metodyce, atrakcyjnym programom, nowoczesnym, interaktywnym materiałom edukacyjnym i wykwalifikowanym nauczycielom uczniowie wykorzystują swój ogromny potencjał. Podstawowe filary nauczania to regularny kontakt z językiem oraz pozytywne wzmacnianie umiejętności uczniów, co powoduje, że uczą się języka angielskiego tak samo łatwo jak języka swoich rodziców.


Wszechstronny rozwój, skuteczna nauka

Tylko angielski Helen Doron oferuje pełen zakres kursów językowych dla uczniów od 3. miesiąca do 19. roku życia. Kursy dla najmłodszych pozwalają im chłonąć język angielski i równocześnie wspierają ich umiejętności rozwojowe. Przedszkolaki w przyjaznym środowisku budują solidne podstawy językowe i nabierają wyczucia językowego. Nauka połączona z zabawą kreuje pewnych siebie i zadowolonych uczniów. Starsze dzieci i młodzież doskonalą umiejętność spontanicznej komunikacji, czytanie i pisanie, znajomość struktur gramatycznych. Osiągają znakomite wyniki na olimpiadach językowych i egzaminach Cambridge.


Potęga startu

Metoda Helen Doron wykorzystuje potencjał niemowlęcego umysłu do nauki języka angielskiego. Dzieci władające dwoma językami posiadają bogatszy zasób słownictwa i lepiej sobie radzą w szkole. Badania naukowe wskazują na korelację pomiędzy poznawaniem wierszyków i piosenek w innym języku z późniejszą umiejętnością czytania. Kursy dla najmłodszych pozwalają im chłonąć język angielski i równocześnie wspierają ich rozwój ogólny. Wszystkim zmysłom dostarczane są urozmaicone bodźce, ćwiczące różnorakie umiejętności. Maluchy uwielbiają aktywności, w których biorą udział na zajęciach.


Radość uczenia

W Helen Doron English nauka odbywa się poprzez wszystkie zmysły. Kreowane jest anglojęzyczne środowisko, w którym małe dzieci naturalnie przyswajają prawidłową wymowę i ćwiczą pierwsze angielskie zdania. Helen Doron English dba o rozwój społeczny, ruchowy, muzyczny i manualny dzieci. Kładziony jest nacisk na komunikację oraz rozwijana jest świadomość fonetyczna, która zaowocuje podczas nauki czytania.


Siła metody

W Helen Doron English ogromny nacisk kładzie się na doskonalenie umiejętności spontanicznej komunikacji, zwiększenie zasobu słownictwa, utrwalenie właściwej wymowy oraz trening czytania i pisania. Szkoły przygotowują również do egzaminów językowych Cambridge Young Learners English. Uczniowie osiągają sukcesy, wygrywają konkursy, olimpiady, po prostu lubią się uczyć.


Komunikacja bez granic – angielski dla nastolatków to poważna nauka i doskonała zabawa

Helen DoronTeen English to 4-poziomowy program nauki języka angielskiego stworzony dla nastolatków. Poszczególne etapy kursów odpowiadają kolejnym poziomom biegłości językowej przyjętym przez Radę Europy: A2, B1, B1+ oraz B2 oraz przygotowują do polskiej matury i zdobycia certyfikatów Cambridge. Nauka w Helen DoronTeen English to również szansa na poznawanie rówieśników z całego świata, bo uczniowie mają dostęp do Common Chat Room, aplikacji umożliwiającej rozmowy z uczestnikami kursów na pięciu kontynentach. Biorą też aktywny udział w tworzeniu audycji dla radia edukacyjnego www.HeelenDoronRadio.com


Angielski jest wszędzie!

Autorskie narzędzia online i aplikacje mobilne dla uczniów w różnym wieku wzbogacają naukę angielskiego i pozwalają uczyć się języka w każdej chwili, gdziekolwiek się jest. W Helen Doron English wykorzystywane są unikalne materiały do nauki czytania i pisania oraz technologia wirtualnie rozszerzonej rzeczywistości wkomponowana w tzw. magiczne książki.


Wyjątkowi nauczyciele

Sercem sieci Helen Doron English są wykwalifikowani nauczyciele. Ich kreatywność i pasja uczenia sprawiają, że dzieci odnajdują prawdziwą przyjemność w przyswajaniu języka.

Dzięki gruntownym i intensywnym szkoleniom nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, a swoim zaangażowaniem kreują pozytywną zmianę w sposobie edukacji dzieci i młodzieży.


Egzaminy Cambridge English

Biuro Regionalne Helen Doron English w Lublinie ma status Certyfikowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge. W szkołach Helen Doron odbywa się nie tylko przygotowywanie do egzaminów Cambridge YLE (STARTERS, MOVERS, FLYERS), KEY FOR SCHOOLS, PRELIMINARY FOR SCHOOLS, FIRST FOR SCHOOLS, ale również przeprowadzane są egzaminy. Lektorzy mają uprawnienia egzaminatorów. Uczniowie Helen Doron English już w wieku 8 lat zdają egzaminy Cambridge z bardzo wysokimi wynikami.

Egzaminy Cambridge English są dobrze znane na całym świecie i uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców z sektora prywatnego i publicznego we wszystkich krajach anglojęzycznych.

Zdany egzamin Cambridge English daje honorowany na całym świecie certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego zgodny ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR).

 

***

 

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 881-513-100 lub zapraszamy osobiście do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00.

 

Centrum Helen Doron

ul. Partyzantów 16/3

22-500 Hrubieszów

www.facebook.com/helen.doron.hrubieszow
www.helendoron.pl/hrubieszow
e-mail:hrubieszow@helendoron.pl

 

tekst i fot. mat. sponsora