Hrubieszów – jak wygląda rynek pracy?

Czy mieszkańcy Hrubieszowa mają problem ze znalezieniem zatrudnienia? Jak wygląda lokalny rynek pracy i ile osób boryka się z problemem bezrobocia?

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Jeżeli jesteś mieszkańcem Hrubieszowa poszukującym zatrudnienia, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie szukać pracy i czy znalezienie odpłatnego zajęcia jest zadaniem trudnym. Z danych zgromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że na koniec grudnia 2015 r. w powiecie hrubieszowskim status osoby bezrobotnej miało 5 tys. osób. Tym samym stopa bezrobocia (do aktywnych zawodowo) wyniosła 17,7%. Czy to oznacza, że znalezienie zatrudnienia sprawia mieszkańcom Hrubieszowa duży kłopot?

Reklamy

Tu pomogą ci znaleźć zatrudnienie

Właśnie straciłeś pracę? Pierwsze kroki powinieneś skierować do najbliższego urzędu pracy. Dzięki zdobyciu statusu osoby bezrobotnej, będziesz miał prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Jeżeli dotychczas pracowałeś zawodowo, możesz również liczyć na zasiłek dla bezrobotnych. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest spotkanie z doradcą zawodowym. To właśnie on przeprowadzi z tobą wywiad i pomoże ci w poszukiwaniu zatrudnienia.

Praca w Hrubieszowie czeka przede wszystkim na pracowników wykwalifikowanych, czyli posiadających konkretny zawód. Jeżeli udało ci się zdobyć uprawnienia, to prawdopodobieństwo, że twoje nazwisko będzie widniało w bazie osób bezrobotnych przez długi czas, jest bardzo małe. Ponieważ jednak każdy doradca zawodowy zatrudniony w urzędzie pracy ma pod swoją opieką dziesiątki bezrobotnych, to nie powinieneś pozostać bierny i od razu rozpocząć samodzielnie szukać zatrudnienia.

Szukanie zatrudnienia na własną rękę

Mimo że urzędnicy zatrudnieni w urzędach pracy to doradcy zawodowi, większość bezrobotnych nie zdaje się wyłącznie na ich pomoc – szukają ofert pracy we własnym zakresie. Z pomocą przychodzą internetowe portale ogłoszeniowe. Na takich każdego dnia można znaleźć nowe oferty pracy. Co więcej, nowoczesne serwisy są wyposażone w wyszukiwarkę ofert pracy, dzięki której nie jest konieczne przeglądanie wszystkich opublikowanych ogłoszeń.

Jeżeli zamierzasz szukać zatrudnienia we własnym zakresie, to powinieneś wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby np. twoje dane osobowe nie zostały wyłudzone przez oszustów. Przede wszystkim pamiętaj, że nie powinieneś płacić za dostęp do ogłoszeń. Uwagę zwróć również na konstrukcję treści ogłoszenia – zbyt skąpy opis stanowiska pracy lub wymagań czy obietnica wysokich zarobków powinny wzbudzić twoją czujność.

 

fot. mat. sponsora