16 czerwca 2024

Hrubieszów: Jutro kolejny protest rolników

We wtorek 4 kwietnia odbędzie się w Czerniczynie protest niezadowolenia rolników przeciwko napływowi importowanego zboża, jaj i drobiu z Ukrainy oraz niedostatecznym działaniom naprawczym na rodzimym rynku rolnym.

Reklamy

We wtorek 4 kwietnia odbędzie się protest niezadowolenia rolników ze stowarzyszenia Oszukana Wieś. Rolnicze organizacje wznawiają pogotowie strajkowe. Zbiórka oraz konferencja prasowa odbędą się o godzinie 11:00 na placu w Czerniczynie, koło Hrubieszowa.

Lokalizacja:

Reklamy

https://goo.gl/maps/H4xwSqpEPd9RHTh28.

­

Reklamy

Rolnicze organizacje wystosowały oświadczenie:

­

Koleżanki i koledzy!

29 marca w bardzo trudnych warunkach podpisaliśmy kruche, nie w pełni satysfakcjonujące porozumienie z postulatami ciągle tymi samymi, które to w grudniu zostały wysłane do Ministerstwa a także, odczytane na proteście w dniu 18 grudnia w Hrubieszowie, przedłożyliśmy je również 28 grudnia na spotkaniu z Ministrem. Nasze słuszne i merytoryczne postulaty można było już dawno spełnić dla dobra gospodarki naszego kraju i polskiej wsi. Tym samym wyciszyć niepotrzebnie narastający niepokój społeczny. Niestety ani protesty ani wielokrotne spotkania, niczego Pana Ministra nie nauczyły, Resort Rolnictwa nie spełnił żadnego ze zgłaszanych postulatów. Nasz problem nie jest odosobniony jak widzimy w Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji widzimy te same kłopoty.

Nikt nie może zarzucić nam, że Zamojskie Towarzystwo Rolnicze jak i Oszukana Wieś jest małą grupą niezadowolonych rolników. Protestują również rolnicy w Szczecinie z którymi się solidaryzujemy. Liczyliśmy, że Kielce i Jasionka Pana Ministra czegoś nauczyły. Jednak z rozgoryczeniem musimy stwierdzić, że już następnego dnia po podpisaniu porozumienia napływ zbóż nie tylko nie zmalał, ale śmiemy twierdzić, że wzrósł, a nie takie były Pana Ministra Henryka Kowalczyka przyrzeczenia. Kolejny raz zostaliśmy oszukani. Pan Minister zerwał tak kruche porozumienie i stracił resztki zaufania. Z tych też powodów Zarząd Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego, oraz Stowarzyszenie Oszukana Wieś ogłaszają pogotowie strajkowe. Przygotuj się na więcej.

Zapraszamy na protest,

Rolnicy

info – nadesłane, fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Hrubieszów: Trwa protest rolników. Uwaga! Utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Trwa protest rolników. Uwaga! Utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →