Hrubieszów: Kontrabanda w rudzie żelaza i na parkingach

Ponad 5 tys. paczek papierosów z przemytu zatrzymali w piątek (10.04.) funkcjonariusze Służby Celnej z komórki zwalczania przestępczości w Hrubieszowie.

Reklamy


Część zatrzymanej przez mundurowych kontrabandy – w sumie 3 tys. paczek,  jechała w pociągu towarowym z ładunkiem rudy żelaza. Celnicy prześwietlili cały skład kolejowy skanerem RTG i interpretując uzyskany w ten sposób obraz wytypowali do szczegółowego sprawdzenia dwa wagony.

Po odsłonięciu wierzchniej warstwy legalnego towaru funkcjonariusze natrafili na papierosy zagranicznych marek Mińsk i NZ. Do próby przemytu nie przyznała się żadna z obecnych na miejscu osób. Okoliczności zdarzenia bada Urząd Celny w Zamościu.

Kolejne paczki nielegalnych papierosów wpadły w ręce celników w wyniku kontroli prowadzonych na jednym z hrubieszowskich parkingów. Były to wspólne dziania funkcjonariuszy Służby Celnej, Straży Granicznej i Policji.

W ich efekcie stróże prawa zatrzymali ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a cztery osoby narodowości ukraińskiej usłyszały zarzut popełnienia wykroczenia lub przestępstwa skarbowego. Na poczet kar funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie blisko 9 tys. zł.

Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych w piątek papierosów przekracza 67 tys. zł.

 

 

źródło: SCRP