18 czerwca 2024

Hrubieszów: Mieszkania i dary dla pogorzelców

Jest szansa, że jeszcze dzisiaj kilka rodzin z Hrubieszowa, które w pożarze przy ul. Cichej straciły dach nad głową, wprowadzi się do lokali komunalnych. Kolejnym poszkodowanym miasto zaproponowało pomieszczenia, które mogą się nadawać do zamieszkania po remoncie.

Reklamy

Takie są ustalenia zespołu, który we wtorek 7 maja dyskutował w urzędzie miasta o pomocy dla pogorzelców. – Znaleźliśmy trzy mieszkania przy ulicach Wesołej, Zamojskiej i Wyzwolenia, które właściwie są przygotowane do zamieszkania. Pozostałym rodzinom zaoferowaliśmy lokale, które były wykorzystywane na biura, ale jeśli poszkodowani będą zainteresowani, zostaną one wyremontowane i przystosowane na mieszkania – relacjonuje sekretarz miasta Czesław Podgórski. Obecnie pogorzelcy razem z pracownikami urzędu oglądają wymienione lokale. Jeśli zgodzą się na nie, miasto rozpocznie remonty, które mogą potrwać około 2 – 3 miesięcy.

Wsparcie dla poszkodowanych organizują też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie. MOPS przyjmuje odzież, obuwie, przybory szkolne i artykuły higieniczne, a także meble czy sprzęt gospodarstwa domowego. Można je dostarczać do jego siedziby osobiście, albo zamówić transport Miejskiej Służby Drogowej. Informacje w tej sprawie są udzielane w ośrodku pomocy telefonicznie pod numerem: 84 696 55 60.

Reklamy

PCK uruchomił specjalne konto, na które można wpłacać dobrowolne datki. Oto jego numer: Bank Pekao S.A. nr 30 1240 5497 1111 0010 5073 3270 z dopiskiem „Pogorzelcy Hrubieszów”. Ponadto od piątku do końca miesiąca wolontariusze PCK będą prowadzić zbiórkę uliczną na rzecz poszkodowanych.

W wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z 1 na 2 maja, zostało poszkodowanych 17 osób z ośmiu rodzin, w tym czworo dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Wszyscy ewakuowali się sami, ale ich dobytku nie udało się uratować. Przyczyna pożaru jeszcze nie została ustalona.

Reklamy


Źródło: ias24.eu