Hrubieszów: Nielegalne automaty do gry w jednym z lokali na terenie miasta

Dzięki wspólnym działaniom hrubieszowskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatura w Zamościu w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczono 2 nielegalne automaty do gier.

Reklamy

 

Wczoraj kryminalni mając własne ustalenia operacyjne, weszli wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego do jednego z lokali na terenie Hrubieszowa. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że jego właściciel bez wymaganej koncesji udostępnia automaty do gier. Te informacje potwierdziły się.

Ustalono, że sposób, w jaki organizowane były w tym miejscu gry hazardowe jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym skarbowym. Ujawnione automaty do gry zostały przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatura w Zamościu. W sprawdzanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 urządzenia do gier hazardowych.

Reklamy

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Teraz właścicielowi grozi wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)