21 maja 2024

Hrubieszów: Nieprawidłowo zaparkowane auto HOSiR. Pytania Czytelnika i odpowiedzi [ZDJĘCIA]

Szanowni Państwo. Proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu służbowe auto Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stoi nieprawidłowo zaparkowane przy ul. 3-go Maja na wyłączonej powierzchni?

Oto korespondencja wraz ze zdjęciami, które nadeszła do redakcji lubiehrubie drogą mailową od jednego z mieszkańców miasta oraz odpowiedź udzielona w tej sprawie przez Sylwię Plakut zastępcę dyrektora Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Szanowni Państwo,

Proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu służbowe auto Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stoi nieprawidłowo zaparkowane przy ul. 3-go Maja na wyłączonej powierzchni? Nie wydaje mi się aby auto uległo awarii, ponieważ często na porannym spacerze widzę to auto zaparkowane w tej okolicy. Czy w związku z powyższym auto jest wykorzystywane do celów prywatnych? Jeśli tak proszę o wyjaśnienie przez kogo użytkowane jest auto, kto opłaca paliwo i ponosi koszty związane z eksploatacją? Czy koszty pokrywane są z budżetu HOSIR? Czy można to auto wypożyczyć?

Życzę miłego dnia i oczekuję na wyczerpującą odpowiedź,

Troskliwy Mieszkaniec

­

Odpowiedź HOSiR

W nawiązaniu do Pana zapytania poniżej w treści Pana maila pozwolę sobie odpowiedzieć na zadane pytania. W przypadku pytań lub konieczności doprecyzowania odpowiedzi pozostaję do dyspozycji.

Z poważaniem,

Sylwia Plakut

Z-ca Dyrektora Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

­

Szanowni Państwo,

Proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu służbowe auto Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stoi nieprawidłowo zaparkowane przy ul. 3-go Maja na wyłączonej powierzchni?

[SP]: Auto zostało zaparkowane bardzo późno w nocy w tym miejscu w związku z brakiem wolnych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy 3-go Maja.

Nie wydaje mi się aby auto uległo awarii, ponieważ często na porannym spacerze widzę to auto zaparkowane w tej okolicy.

[SP]: Słusznie Pan zauważył – auto nie uległo awarii. Dołożymy wszelkich starań, aby sytuacja nie powtórzyła się.

Czy w związku z powyższym auto jest wykorzystywane do celów prywatnych?

[SP]: Nie, auto nie jest wykorzystywane do celów prywatnych. Każdy wyjazd auta jest ewidencjowany i rozliczany na podstawie kilometrówki. Jeżeli auto miałoby być wykorzystywane do celów prywatnych – pracownik na podstawie refaktury rozlicza się z przejechanych kilometrów.

Jeśli tak proszę o wyjaśnienie przez kogo użytkowane jest auto, kto opłaca paliwo i ponosi koszty związane z eksploatacją?

[SP]: Tak jak napisałam powyżej w temacie rozliczania przejazdów autem.

Czy koszty pokrywane są z budżetu HOSIR?

[SP]: Tylko w zakresie eksploatacji w ramach działań związanych z prowadzeniem obiektu i prac na przestrzeniach przynależnych dla HOSiR.

Czy można to auto wypożyczyć?

[SP]: Auto jest wykorzystywane również w ramach obsługi punktu recepcyjnego – dostawy, przewóz osób itp. Auto można użyczyć tylko w ramach działań dotyczących jednostek współpracujących z HOSiR. Nie ma możliwości wypożyczenia auta komercyjnie – nie prowadzimy wypożyczalni samochodów.

Życzę miłego dnia i oczekuję na wyczerpującą odpowiedź.

[SP]: Dziękujemy i życzymy również wspaniałego dnia!


Zobacz też:

Hrubieszów: Stop drift? Separatory na parkingu przy Ciesielczuka! [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →