22 czerwca 2024

Hrubieszów: Nietrzeźwa matka wiozła samochodem dziecko

Wczoraj w godzinach wieczornych hrubieszowska drogówka zatrzymała kobietę, która w stanie nietrzeźwości, prowadząc auto, przewoziła w nim swoje półtoraroczne dziecko.

Reklamy

13 sierpnia około godz. 19, 28-letnia mieszkanka gminy Werbkowice próbowała zaparkować samochód osobowy w niedozwolonym miejscu na ul. Podzamcze w Hrubieszowie. Hrubieszowscy funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie przeprowadzania kontroli dokumentów, wyczuli od prowadzącej alkohol. Po przebadaniu 28-latki okazało się, że zawartość alkoholu w jej krwi wynosi prawie 2 promile. Tłumaczyła, że wypiła kilka drinków.

W samochodzie, oprócz kobiety znajdowało się jej 1,5-roczne dziecko i dwoje innych pełnoletnich mieszkańców gminy Werbkowice.

Reklamy

Policja zatrzymała 28-latce prawo jazdy, a do czasu jej wytrzeźwienia opiekę nad dzieckiem przejęła osoba przez nią wskazana.

Matka odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a sąd rodzinny, który został powiadomiony o zdarzeniu, zajmie się sprawą sprawowania opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości.

Reklamy


Info: KPP Hrubieszów