21 lipca 2024

Hrubieszów: Nietrzeźwy kierowca busa wiózł dzieci do szkoły

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę busa, który będąc pod działaniem alkoholu wiózł piętnaścioro niepełnosprawnych dzieci do szkoły.

Reklamy

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano po godzinie 7:00. Hrubieszowscy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że pracownik jednej z firm transportowych dowożący dzieci busem do szkoły, może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Jak się okazało, kierowca zabierał dzieci z niepełnosprawnościami z terenu gminy Hrubieszów i Horodło, i miał je dowieść bezpiecznie do szkoły na terenie Hrubieszowa.

Reklamy

W związku z tym, policjanci zatrzymali kierowcę na jednej z ulic w Hrubieszowie do kontroli drogowej. Po zbadaniu stanu trzeźwości 31-latka okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. W busie znajdowało się 15 dzieci, które kierowca miał dowieść do szkoły.

Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem.

Reklamy

Na miejsce firma transportowa skierowała innego kierowcę, który został sprawdzony przez funkcjonariuszy pod kątem stanu trzeźwości i wymaganych uprawnień. Następnie dzieci trafiły bezpiecznie do celu.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Hrubieszów: Dary dla ukraińskich miast (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Dary dla ukraińskich miast (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Twitterze