21 maja 2024

Hrubieszów: Niewybuch artyleryjski w ogródku

Dzisiaj przy jednej w ulic Hrubieszowa, gdzie prowadzone są prace ziemne, natrafiono na niewybuch artyleryjski z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego oraz ewakuowali mieszkańców z pobliskich zabudowań.

 

Dzisiaj przy jednej z hrubieszowskich ulic, gdzie prowadzone są prace ziemne, natrafiono na niewybuch artyleryjski z okresu II wojny światowej.

Na miejsce wezwano policjantów, którzy zabezpieczyli teren i ewakuowali mieszkańców z okolicznych zabudowań. Policjanci zabezpieczyli teren do momentu przyjazdu patrolu saperskiego.

 

***

 

Przy tej okazji przypominamy – od działań wojennych minęło już wiele lat, ale wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne.

Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich.

W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)