22 lipca 2024

Hrubieszów: Nominacje dla młodych plastyków

Dwanaścioro uczniów szkół podstawowych będzie reprezentować miasto Hrubieszów w powiatowym etapie 15 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

Reklamy

Autorzy prac musieli się wykazać wiedzą na temat niebezpieczeństwa jakie niesie tlenek węgla i możliwości jego zapobiegania. W miejskim etapie konkursu wzięły udział 73 propozycje. Komisja oceniając je brała pod uwagę m.in.: estetykę wykonania, zastosowanie różnorodnych technik oraz ciekawe, kreatywne i edukacyjne ujęcie tematu.

Spośród uczniów klas I – III szkół podstawowych nominacje do kolejnego etapu zdobyła piątka uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 1: Piotr Kiełbasa i Mateusz Filipczuk z klasy pierwszej, Jowita Kasperska z klasy drugiej i trzecioklasiści Angelika Dziedzic oraz Wiktor Kurantowicz.

Reklamy

W kategorii starszych klas „podstawówek” jury nominowało prace Pawła Wocha z klasy czwartej oraz Amelii Bilik, Matyldy Ślażyńskiej i Klaudii Rot z klasy piątej. Wszyscy uczą się w ZSM 1. 

Nominacje w grupie gimnazjalistów uzyskali Aleksandra Pirogowicz z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 oraz Aleksandra Mękal i Justyna Smal z ZSM 1.

Reklamy

Tegoroczne propozycje oceniali instruktor do spraw plastyki w Hrubieszowskim Domu Kultury Andrzej Marut, podinspektor do spraw oświaty i kultury w urzędzie miasta Elżbieta Telega-Niemczyk i Marek Watras z Transgranicznego Centrum Informacji Turystycznej.

 Protokół z rozstrzygnięcia miejskiego etapu XV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem : „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”

Na konkurs w wymaganym terminie wpłynęły prace w trzech grupach :  54 prace w I kategorii wiekowej (uczniowie klas I-III SP) , 13 prac w II grupie wiekowej (uczniowie klas IV-VI SP) oraz 6 prac w III kategorii wiekowej (uczniowie gimnazjum)

Komisja, która pracowała w składzie:

– Andrzej Marut – instruktor ds. plastyki
– Marek Watras – starszy specjalista Transgranicznego Centrum Informacji    Turystycznej
– Elżbieta Telega – Niemczyk – podinspektor ds. oświaty i kultury

wybrała do eliminacji powiatowych najciekawsze prace ze wszystkich trzech grup. Kryterium wyboru była  estetyka wykonania, zastosowanie różnorodnych technik oraz ciekawe, kreatywne i edukacyjne ujęcie tematu świadczące o przyswojeniu wiedzy na temat niebezpieczeństwa jakie niesie tlenek węgla i możliwości jego zapobiegania.

Niektóre prace zostały odrzucone za względu na wykonanie w większym formacie, niż dopuszczał regulamin konkursu.

Prace, które przeszły do etapu powiatowego:

I grupa:

1.  Piotr Kiełbasa – klasa 1 , Zespół Szkół Miejskich Nr 1
2. Angelika Dziedzic – klasa 3 , Zespół Szkół Miejskich Nr 1
3.  Mateusz Filipczuk –  klasa 1 ,  Zespół Szkół Miejskich Nr 1
4. Jowita Kasperska – klasa 2 , Zespół Szkół Miejskich Nr 1
5. Wiktor Kurantowicz – klasa 3   , Zespół Szkół Miejskich Nr 1

II grupa:

1. Paweł Woch – klasa IV  , Zespół Szkół Miejskich Nr 1
2. Amelia Bilik – klasa V  , Zespół Szkół Miejskich Nr 1
3. Matylda Ślażyńska – klasa V  , Zespół Szkół Miejskich Nr 1
4. Klaudia Rot – klasa V , Zespół Szkół Miejskich Nr 1

III grupa:

1. Aleksandra Pirogowicz  Zespół Szkół Miejskich Nr 2
2. Aleksandra Mękal –  Zespół Szkół Miejskich Nr 1
3. Justyna Smal – Zespół Szkół Miejskich Nr 1

źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów

(fot. UM w Hrubieszowie)