13 czerwca 2024

Hrubieszów: Oddano do użytku 28 nowych mieszkań socjalnych

W Hrubieszowie oddano do użytku nowe budynki socjalne. Będzie w nich mieszkać 28 rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które w czwartek 21 listopada odebrały klucze z rąk burmistrza Tadeusza Garaja.

Reklamy

Są to m.in. rodziny z budynków przeznaczonych do wyburzenia, po wyrokach sądowych, nakazujących eksmisję z prawem do lokalu socjalnego, a także wychowankowie domu dziecka i rodziny wielodzietne.

Cztery nowe budynki socjalne powstały przy ul. Gródeckiej. W tym samym miejscu, w 2009 i 2010 roku, samorząd oddał do użytku cztery podobne bloki. Każdy ma sześć lokali jednoizbowych i jeden dwuizbowy. Trzy z nich znajdują się na parterze, a cztery na poddaszu. 

Reklamy

Są to mieszkania o powierzchni od 25 do 40 metrów kwadratowych, z wnęką kuchenną i łazienką. Rodziny, które w nich zamieszkały mają też do dyspozycji pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie lokale zostały tak przygotowane, by lokatorzy mogli w nich zamieszkać wstawiając jedynie meble. 

Budowa trwała 21 miesięcy i kosztowała prawie 2 miliony 350 tysięcy złotych. 30 procent kosztów miasto pokryło ze środków „Funduszu dopłat” Banku Gospodarstwa Krajowego, a resztę dołożyło z własnego budżetu. 

Reklamy

Do tej pory miasto oddało do użytku 8 budynków, w których znajduje się 56 mieszkań. W latach 2014 – 2015 planowana jest budowa następnych 4 budynków z 28 mieszkaniami socjalnymi.


źródło: ias24.eu, własne