25 lipca 2024

Hrubieszów: Paczki żywnościowe dla potrzebujących

Najbardziej potrzebujący mieszkańcy Hrubieszowa będą mogli od przyszłego tygodnia odbierać pomoc żywnościową. Paczki będzie wydawać Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres”.

Reklamy

 

By je odebrać trzeba mieć skierowanie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie. Paczki mogą otrzymać osoby, których dochód w rodzinie nie przekracza wyznaczonego kryterium. W przypadku osoby samotnej wynosi ono 951 złotych netto, a w rodzinie nie może przekraczać 771 złotych na osobę.

W każdej paczce będzie około 7 kilogramów produktów żywnościowych, w tym kasza, ser, olej, mąka, cukier, makaron, konserwy i soki. 

Reklamy

Dary będą wydawane od poniedziałku 29 lutego do 4 marca, między 9.00 a 14.00 w budynku przy bramie wejściowej do Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Ciesielczuka 2. Od 7 marca paczki będzie można odbierać w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Nowej 69.

W sumie do rozdysponowania w ciągu 2 miesięcy będzie około 23 ton żywności, które stowarzyszenie „Kres” otrzyma w lubelskiego banku żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Reklamyźródło: ias24.eu