20 lipca 2024

Hrubieszów: Po raz kolejny uczczą pamięć kolegów

W piątek 26 sierpnia, na terenie obiektów sportowych HOSiR w Hrubieszowie, odbędzie się kolejna edycja Turnieju Służb Mundurowych w Piłkę Nożną im. kpr. mgr Wojciecha Kowalczuka.

Reklamy

Turniej jest wydarzeniem regularnie organizowanym przez Zakład Karny w Hrubieszowie od 2015 r. (z przerwą w roku 2020 z uwagi na pandemię).

Początkowo był to turniej mający na celu uczczenie pamięci tragicznie zmarłego funkcjonariusza hrubieszowskiej jednostki kpr. mgr Wojciecha Kowalczuka pełniącego służbę w dziale ochrony od dnia 1.08.2011 r. Wojciech zginął tragicznie w czasie wykonywania prac polowych w dniu 4.08.2014 r.

Reklamy

­

Funkcjonariusz był wielkim miłośnikiem sportu. W codziennej służbie wykazywał się szczególną aktywnością w kwestii wprowadzania młodych funkcjonariuszy w tajniki służby. Był osobą darzoną szacunkiem, zarówno przez kierownictwo jednostki, jak i młodych funkcjonariuszy. W codziennej służbie wykazywał się zaangażowaniem oraz profesjonalizmem. W życiu prywatnym był natomiast osobą otwartą i życzliwą, zawsze gotową do niesienia wsparcia kolegom z formacji.

Reklamy

Biorąc pod uwagę wartości prezentowane przez Wojciecha Kowalczuka oraz jego postawę w czasie codziennych kontaktów, załoga hrubieszowskiej jednostki, za zgodą kierownictwa, zdecydowała o organizacji turnieju celem upamiętnienia kolegi.

Niestety, trzy lata później tragiczną śmierć poniósł również kpr. Kamil Bajerczak. Od tamtego czasu turniej wykorzystywany jest, jako sposób na okazanie pamięci i szacunku wobec obu funkcjonariuszy.

Kapral Bajerczak pełnił służbę na stanowisku starszego strażnika od dnia 1.03.2014 r. Zmarł tragicznie w wypadku przy pracach polowych w dniu 2.08.2017 r.

Organizowane wydarzenie niezaprzeczalnie służy także promowaniu zdrowego stylu życia, jest okazją do integracji środowiska zawodowego, a także do odreagowania stresu towarzyszącego codziennej pracy.

Z upływem czasu przedsięwzięcie nabrało charakter międzynarodowy. Uczestniczyli w nim goście z delegacji ukraińskiej. Turniej nabierał również bardziej otwartego charakteru, o czym świadczy liczba drużyn chętnych do udziału oraz różnorodność środowisk biorących udział w imprezie takich jak jednostki Służby Więziennej, czy jednostki wojskowe.

Początek zawodów w piątek 26 sierpnia, o godz. 9.30 na stadionie HOSiR w Hrubieszowie.

­

(info: ZK w Hrubieszowie, fot. lubiehrubie)


Zobacz też:

Hrubieszów: Trwa Turniej Służb Mundurowych w Piłkę Nożną im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Trwa Turniej Służb Mundurowych w Piłkę Nożną im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka – ZDJĘCIA


Zerknij na Instagram →