23 września 2023

Hrubieszów: Po zdarzeniu w Przewodowie… Słownik wyrazów ratujących życie

Hrubieszowska poradnia psychologiczno-pedagogiczna współdziałała przy tworzeniu „Słownika wyrazów ratujących życie”.

Reklamy

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu publikację w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla Uczniów i Nauczycieli przy udziale i zaangażowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie pod red. dr Michała Palucha z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W jednym z fragmentów publikacji będziemy mogli zapoznać się z działaniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie po zdarzeniu w Przewodowie w zapisie transkypcji z wywiadu radiowego jaki został przeprowadzony w tamtym czasie z Dyrektor Poradni Panią Iloną Puszek.

Reklamy
„Słownik wyrazów ratujących życie”

Jest to niebywały wkład w szerzenie pokoju i rozwoju ogólnoludzkiego. Publikacja porusza zagadnienia takie jak: siła słowa w walce o życie, ukazuje przestrzeń spotkania ludzi, kieruje Czytelnika ku zagadnieniom z moralności, prezentuje trudne realia wojny. Publikacja przedstawia obrazy codzienności w świecie ogarniętym przez śmierć; w świecie, który ukazuje wartość honoru poprzez przykłady codzienności.

Słownik przedstawia drogę przezwyciężenia traumy, wartość kultury słowa i dziedzictwa kulturowego, wychodzenia poza swoje ograniczenia i zanurzenia się w tradycji swojego narodu. Ta cenna publikacja to również zbiór pojęć, które otwierają Czytelnika na pełniejsze zrozumienie rzeczywistości wokół niego. Znajdują się tam hasła takie jak: ratunek, potrzeba wiary, przebaczenie i pojednanie.

Reklamy

Całość ubogacona jest także obszernymi aneksami i materiałami graficznymi.

Link do pobrania za darmo słownika:

https://pwpp.uksw.edu.pl/aktualnosci/slownik-wyrazow-ratujacych-zycie/


info i fot. PPP w Hrubieszowie, UKSW w Warszawie


Zobacz też:

Hrubieszów: Przedszkolaki i rodzice! [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Przedszkolaki i rodzice! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →