5 marca 2024

Hrubieszów: Policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii

Hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 4, aby porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku podczas ferii zimowych.

Reklamy

Spotkanie policjantów z dziećmi i ich opiekunami odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 4 w Hrubieszowie.

Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie trwania zimowego wypoczynku. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Reklamy

­

Policjanci przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Nieodłącznym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Dzieci uważnie słuchały pogadanki z policjantami miały także wiele ciekawych pytań i trafnych spostrzeżeń – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.


źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak


Zobacz też:

Hrubieszów: Nowe miejsca pracy dla osadzonych [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Nowe miejsca pracy dla osadzonych [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →