19 czerwca 2024

Hrubieszów: Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

Policjantka z Hrubieszowa, w dniu wolnym od służby zatrzymała pijanego kierowcę. 42-latek kierował audi, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Reklamy

 

W miniony weekend, policjantka z Zespołu do spraw Wykroczeń hrubieszowskiej komendy, w czasie wolnym od służby zauważyła kierującego pojazdem marki Audi, który zatrzymał się swoim autem na jednym z miejscowych osiedli.

Policjantka podejrzewała, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu. Zatrzymała go i przetrzymała do chwili przyjazdu umundurowanego patrolu policji.

Reklamy

Jak się okazało, dyżurny kilka minut wcześniej otrzymał zgłoszenie, że kierowca audi może poruszać się po mieście pod działaniem alkoholu. Policjanci patrolowali więc ulice miasta, w celu jego odnalezienia.

Zatrzymany na osiedlowym parkingu przez policjantkę kierowca wyrywał się, szarpał i próbował uciec. Na miejsce przyjechał policyjny radiowóz. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 42-letni mieszkaniec Hrubieszowa ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Reklamy

Policjanci przewieźli mężczyznę do komendy policji.

Teraz sprawą 42-latka zajmie się sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK)