24 maja 2024

Hrubieszów: Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek OSP

19 czerwca 2015 r. na terenie HOSiR w Hrubieszowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek OSP oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn: 8 męskich, 1 kobieca, 7 młodzieżowych chłopięcych oraz 1 młodzieżowa dziewczęca.


Zwyciężyła drużyna OSP Stara Wieś, drugie miejsce zajęła OSP Jarosławiec, a trzecie OSP Hrubieszów.

Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: 

– musztra (drużyny męskie OSP), 
– sztafeta 7 x 50 metrów z przeszkodami,
– ćwiczenie bojowe.

 

Wyniki końcowe rywalizacji:
1. OSP Stara Wieś – 91,07
2. OSP Jarosławiec – 98,31
3. OSP Hrubieszów – 102,69
4. OSP Matcze – 104,20
5. OSP Żniatyn – 109,44
6. OSP Zadębce – 112,91
7. OSP Smoligów – 118,91
8. OSP Terebiń – 129,49.

Drużyna kobieca OSP Stara Wieś zawody ukończyła z wynikiem 125,65.

Klasyfikacja drużyn młodzieżowych chłopięcych:
1. OSP Żniatyn – 93,40
2. OSP Wiszniów – 95,17
3. OSP Uchanie – 95,38
4. OSP Strzyżów – 99,13
5. OSP Terebiń – 101,77
6. OSP Teptiuków – 101,84
7. OSP Zabębce 136,80.

Drużyna młodzieżowa dziewczęca OSP Sahryń osiągnęła wynik – 111,28.

Dyplomem za najlepiej wykonana musztrę nagrodzona została drużyna OSP Żniatyn.

Drużyna OSP Hrubieszów wystartowała w następującym składzie:
1. Grzegorz Wojtiuk – dowódca
2. Rajmund Kulczyński – mechanik
3. Tomasz Czerepak – przodownik drugiej roty
4. Karol Lewandowski – pomocnik przodownika drugiej roty
5. Marek Szwaczkiewicz – przodownik pierwszej roty
6. Artur Szklarz – pomocnik przodownika pierwszej roty
7. Michał Jagiełło – rozdzielaczowy
8. Szymon Ufnal – łącznik
9. Daniel Zubko – rezerwowy (udział w sztafecie)
10. Jacek Marek – rezerwowy (udział w sztafecie)
11. Piotr Wosiek – rezerwowy (udział w sztafecie)

W czasie zawodów uhonorowany Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” został druh Tomasz Sułkowski (OSP Hrubieszów).

Gratulujemy zwycięzcom oraz odznaczonemu!

 

 

Źródło i fot.: OSP Hrubieszów