17 lipca 2024

Hrubieszów: Protest przed sądem i rocznica odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

W piątek 10 listopada, odbyła się w Hrubieszowie cykliczna pikieta w sprawie poparcia dla wolnych sądów, praworządności i przestrzegania Konstytucji RP, obrony wolnych i niezależnych mediów oraz solidarności z walczącym z rosyjską agresją narodem ukraińskim.

Reklamy

10 listopada 2023 roku, przed hrubieszowskim Sądem Rejonowym, odbyło się spotkanie w sprawie poparcia dla wolnych sądów, praworządności i przestrzegania Konstytucji RP.

Pikieta odbyła się również w obronie wolnych i niezależnych mediów, samorządów, była wyrazem poparcia pozostania Polski w Unii Europejskiej, strajku kobiet, akcji „Ani jednej więcej”, tolerancji i równości ludzi LGBT oraz solidarności z narodem białoruskim oraz walczącym z rosyjską agresją narodem ukraińskim.

Reklamy

Była również formą sprzeciwu wobec rosnącej w kraju fali agresji i hejtu.

Spotkania odbywają się cyklicznie w drugi piątek każdego miesiąca o godz. 12:00 przy Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie.

Reklamy

– 11 listopada 2023 roku, o godzinie 12.00, oddaliśmy hołd w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod Pomnikiem Wolności im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach – odbudowanym, jako pierwszy pomnik wolności w Polsce po 4 czerwca 1989 roku, odsłonietym 31 sierpnia 1989 roku.

Dziękujemy ojcom naszej niepodległości – Ignacemu Padarewskemu, Wojciechowi Korfantemu, Wincentemu Witosowi, Romanowi Dmowskiemu, Józefowi Piłsudskiemu. Oni to dla nas zrobili – cześć ich pamięci – informuje Jan Musolf w Podhorzec.

Zobacz też:

Hrubieszów: Nietypowa interwencja… Pomogli rannej sarnie [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →