Hrubieszów: Przedszkolaki w liceum [ZDJĘCIA]

W czwartkowy poranek 16 marca, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie wybrały się do Zespołu Szkół nr 3 na dni otwarte pod hasłem „Rekrutacja 2031 rok – Bezpieczny Internet”.

Reklamy

dzieci uczestniczyły w lekcjach informatyki, prelekcjach filmowych i pogadankach na temat problemu sextingu oraz hejtu w sieci. To była doskonała okazja, aby poruszyć temat bezpieczeństwa w sieci i przypomnieć o elementarnych zasadach.

Aby najmłodsi łatwiej przyswajali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, kadeci pierwszej klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego przygotowali szereg zabaw edukacyjnych oraz materiałów audiowizualnych.

Reklamy

Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Owce w sieci”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką licealistów na temat Internetu, z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek.

Na koniec zajęć każde z dzieci zostało obdarowane słodką niespodzianką z logiem DBI, a potem w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem.

Bardzo dziękujemy Pani wychowawczyni pierwszej klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego i licealistom z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie, za przygotowanie wspaniałych zajęć, dzięki których dzieci mogły wziąć udział w tak wartościowym przedsięwzięciu.

­

Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowieinfo i fot. Przedszkole nr 3


Zobacz też:

Hrubieszów: Boiska przy Dwójce imienia Marka Ambrożego Kitlińskiego?

Hrubieszów: Boiska przy Dwójce imienia Marka Ambrożego Kitlińskiego?


Zerknij na Instagram →