Hrubieszów: Przysięga elewów służby przygotowawczej (ZDJĘCIA)

W sobotę 23 października, na terenie koszar 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, odbyła się uroczysta przysięga elewów służby przygotowawczej.

Reklamy

Uroczystości rozpoczęty się od mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawili ks. prałat ppłk Andrzej Puzon oraz ks. kanonik ppłk Tomasz Skupień.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu apelowym hrubieszowskich koszar.

Punktualnie o godz. 10.30 dowódca 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego przyjął meldunek od dowódcy uroczystości, dokonał przeglądu pododdziałów oraz przywitał się z żołnierzami i zaproszonymi gośćmi. Następnie dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt, a zgromadzeni odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Najważniejszą częścią uroczystości był moment złożenia przysięgi wojskowej przez elewów służby przygotowawczej. Przysięgę, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, przyjął dowódca jednostki płk Jakub Garbowski, a błogosławieństwa żołnierzom udzielili księża kapelani: ks. prałat ppłk Andrzej Puzon oraz ks. prałat ppłk Jan Kot.

Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego dostąpili: szer. elew Marcin Wójtowicz, szer. elew Damian Mastalerz, szer. elew Piotr Dobrowolski i szer. elew. Marek Smyk.

Dowódca pułku, w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na fakt, że przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych zobowiązań w życiu każdego żołnierza. Następnie głos zabrał szer. Maciej Waranica, który w imieniu swoim oraz kolegów podziękował przełożonym za włożony trud i wysiłek podczas szkolenia oraz przygotowania do uroczystej przysięgi wojskowej.

Żołnierze wyróżniający się podczas szkolenia: szer. Rafał Steczkiewicz, szer. Michał Cichosz i szer. Tomasz Prokop zostali wyróżnieni przez dowódcę pułku listami gratulacyjnymi.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów oraz pojazdów będących na wyposażeniu pułku.

Uroczystość odbyła się z zachowaniem wytycznych sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemia Covid-19.

­

(info i fot. 2 Pułk Rozpoznawczy)


Zobacz też:

Strażak Ochotnik Roku 2021 w powiecie hrubieszowskim (ZDJĘCIA)

Strażak Ochotnik Roku 2021 w powiecie hrubieszowskim (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie