Hrubieszów: Rozstrzygnięcie akcji czytelniczej „Na szczęście… jest książka”

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zorganizowała akcję czytelniczą „Na szczęście…jest książka”, której celem było rozbudzenie pasji czytelniczych u najmłodszych użytkowników oraz doskonalenie umiejętności czytania.

Reklamy

 

Akcja trwała od 21.03.2017r. do 31.05.2017r. Konkurs skierowany był do samodzielnie czytających dzieci w wieku od 5 do 10 lat.Żeby wziąć udział w akcji należało:

  • posiadać kartę biblioteczną (lub ją założyć)
  • przeczytać książkę w bibliotece, odebrać teczkę czytelnika i jedną z 10 naklejek.
  • po 10 wizytach w bibliotece i zebraniu wszystkich naklejek każdy z młodych czytelników biorących udział w akcji został zaproszony na spotkanie autorskie z pisarzem
  • podczas spotkania ci, którzy ukończyli akcję otrzymali nagrody książkowe z autografem autora

 

Akcja odbywałasię w Miejskiej Bibliotece Publicznej i we wszystkich jej filiach. Rozstrzygnięcie oraz spotkanie autorskie było jednym z wydarzeń VI Maratonu Głośnego Czytania 9 czerwca 2017 r.

Reklamy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w akcji wzięło udział 87 osób ze wszystkich przedszkoli i hrubieszowskich szkół podstawowych, w tym 50 dzieci ukończyło ją, zdobywając wszystkie naklejki. Nagrodą dla uczestników naszej zabawy z książką było spotkanie z pisarzem, Grzegorzem Kasdepke. Autor jak zawsze wspaniale bawił się z dziećmi, opowiadając o ciekawym zawodzie, czytał fragmenty wybranych książek, zachęcając dzieci do tego, by sięgnęły do jego twórczości. Zainteresowanie dzieci przejawiało się w szeregu pytań, np. o rozmiar buta, wiek, markę samochodu, czy też ulubiony klub piłkarski.

Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie za poświęcony czas, który z pewnością zaprocentuje! Pragniemy również podziękować Burmistrzowi Miasta panu Tomaszowi Zającowi za patronat i ufundowanie tak ważnych dla czytających dzieci, nagród książkowych. Wszystkim hrubieszowskim szkołom i przedszkolom dziękujemy za współpracę i opiekę nad dziećmi podczas spotkania. Do zobaczenia podczas kolejnych akcji!

 

źródło i fot. MBP