Hrubieszów: Rusza VIII edycja warsztatów „Mądrzy Rodzice”. Zapraszamy

Masz problemy ze swoim dzieckiem? A może masz jedynie rodzicielskie dylematy? Może chcesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wychowaniu dziecka w każdym wieku?

Reklamy

 

 

Czy obiecałeś sobie, że nawiążesz bliższy kontakt z własnym dzieckiem i poprawisz komunikację z nim? Może właśnie takie jest Twoje Noworoczne postanowienie?

Zapisz się na bezpłatne warsztaty „Mądrzy Rodzice”! Wykorzystaj dany Ci czas, bowiem nigdy nie jest za późno na rozwój, także ten w roli rodzica.

Te warsztaty są dla Ciebie! Czeka na Ciebie sztab specjalistów i ciekawe materiały edukacyjne w różnych formach. Jedyne co inwestujesz – to swój czas, który przeznaczysz na warsztaty. Dasz radę!

Zapisz się już dziś! Startujemy w piątek, 7 lutego 2020r., godzina 16.00.

 

***

 

Od 7 lutego 2020 r., w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, rozpoczną się bezpłatne warsztaty dla rodziców, realizowane według programu „Mądrzy Rodzice”. Patronat nad programem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka i Gmina Miejska Hrubieszów. Warsztaty, w łącznej liczbie 50 godzin dydaktycznych, będą się odbywać w cyklu piątkowo-sobotnim (piątkowe popołudnia, sobotnie przedpołudnia).

Poprzednie edycje warsztatów (2012 r., 2013 r., 2014 r., 2015 r., 2017 r., 2018 r., 2019 r.) spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony rodziców i opiekunów – uczestników zajęć.

Priorytetowym celem warsztatów jest ćwiczenie praktycznych umiejętności budowania prawidłowych relacji z dziećmi i młodzieżą.

Zajęcia warsztatowe mają na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych rodziców oraz podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej prawidłowej komunikacji z dzieckiem, mądrej dyscypliny, żywienia, higieny, szczepień ochronnych, prawnej ochrony rodziny, wychowania do seksualności, wychowania w duchu wartości, zapobiegania uzależnieniom i innym zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów, rodzice będą mogli dzielić się swoimi radościami i troskami w ramach „Grupy wsparcia”.

Zajęcia dla rodziców poprowadzi certyfikowany lider programu „Mądrzy Rodzice” wraz ze specjalistami z zakresu psychologii, medycyny, prawa i uzależnień.

Warsztaty są realizowane we współpracy i finansowane ze środków Gminy Miejskiej Hrubieszów. Uczestnicy mają zapewnione: poczęstunek na przerwy kawowe, materiały szkoleniowe oraz certyfikat i książkę na zakończenie zajęć.

 

***

 

Zapisy:

W warsztatach mogą wziąć udział rodzice i opiekunowie (także dziadkowie i rodzice zastępczy) wychowujący dzieci i młodzież w różnym wieku, z Hrubieszowa i okolic (ilość miejsc ograniczona).

Zapisy na warsztaty przyjmuje:

Marta Kuczyńska, pedagog – terapeuta

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, ul. Listopadowa 12, tel. 84 696 2074, email:pedagog.mk@op.pl

Zapisu można dokonać także osobiście w sekretariacie szkoły, gabinecie pedagoga – terapeuty.

Zapisy na warsztaty trwają do dnia 20 stycznia 2020r. (lub do wyczerpania limitu miejsc).