14 czerwca 2024

Hrubieszów: Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę oraz łamanie przepisów ruchu drogowego

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Ponadto popełnili szereg wykroczeń.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 17:00 w w miejscowości Teratyn policjanci hrubieszowskiej drogówki pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem zauważyli pojazd marki BMW, który nie stosował się do obowiązujących przepisów i znaków drogowych.

Wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Policjanci zmierzyli także prędkość jazdy z którą poruszał się pojazd w terenie zabudowanym w miejscowości Kolonia Mojsławice. Jak się okazało, BMW miało na liczniku 150 kilometrów na godzinę.

Reklamy

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. To 30-letni obywatel Ukrainy. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia ukarali mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Czytaj: Tragiczny wypadek w Wereszynie. Zginęły trzy osoby, w tym dziecko [ZDJĘCIA]

Reklamy

Następnie tego samego dnia w miejscowości Kolonia Mojsławice funkcjonariusze zauważyli kierowcę Toyoty, który wyprzedzał na zakręcie oraz jadąc w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 59 kilometrów na godzinę.

Po zatrzymaniu tego pojazdu do kontroli okazało się, że kierowcą jest 30-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i ukarali mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Natomiast za popełnione wykroczenie, czyli wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, kobietę ukarano mandatem w wysokości tysiąca złotych i 10 punktami karnymi – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Przeczytaj: Tragiczny wypadek na terenie Cukrowni Werbkowice. Mężczyzna spadł z 30-metrowej wieży, zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

Hrubieszowscy policjanci apelują o rozsądną jazdę, zgodną z obowiązującymi przepisami i limitami prędkości. Nie przeceniajmy swoich umiejętności za kierownicą, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zobacz też:

Odletajka: Byk wpadł do szamba [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło: KPP w Hrubieszowie / asp. szt. Edyta Krystkowiak, fot. lubiehrubie