20 czerwca 2024

Hrubieszów: „To nie nasza wina” [ZDJĘCIA, WIDEO]

6 grudnia 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyło się spotkanie z Moniką Tadrą, debiutującą autorką książki „To nie nasza wina.”

Reklamy

Książka jest zapisem rozmów pisarki z jedenastoma osobami, które wychowały się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Wspólnym mianownikiem wszystkich opowieści jest doświadczenie pobytu w domu dziecka, ale każda z tych historii jest inna i wyjątkowo poruszająca.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu dr Dorota Mach, nauczyciele poloniści, seniorzy, bibliotekarze oraz młodzież Zespołu Szkół nr 1 Hrubieszowie wraz z wychowawcą.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszowskie Złote Gody 2023 [ZDJĘCIA]

Podczas rozmowy z autorką, którą poprowadziła wicedyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu – Anetta Sienkiewicz, uczestnicy mieli okazję poznać źródło inspiracji do książki.

Reklamy

Zdaniem pisarki: „Nie powinniśmy się obawiać zaangażowania w trudne tematy, ponieważ tylko rozmowa o nich może przynieść oczyszczenie i dać nadzieję na lepsze dni.”

Zobacz: Hrubieszów: Klasa z drewna [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wydarzenie pobudziło zgromadzonych do refleksji, o tym, co możemy zrobić, by dać komuś nadzieję na lepszą przyszłość. Po spotkaniu można było zdobyć książkę z pamiątkowym wpisem autorki.

Zobacz też:

Hrubieszów: Międzynarodowe spotkanie mikołajkowe [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info, wideo i fot. BP w Hrubieszowie, youtube.com