Hrubieszów: Uczniowie Kościuszki posprzątali brzegi Huczwy

W dniu 15 września w związku z Clean Up the World (Dniem Sprzątania Świata) uczniowie hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 postanowili w nietypowy sposób włączyć się w tę międzynarodową akcję.

Reklamy

 

Podobnie, jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy wysprzątać Huczwę. Tym razem nasza akcja usuwania zanieczyszczeń z koryta rzeki odbywała się na odcinku od mostu na Sławęcinie („Śluza”) do Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej („Kościółek”). 

Po zwodowaniu kajaków na targowicy, popłynęliśmy w górę rzeki do Śluzy. Następnie spływając powoli z prądem, sukcesywnie zbieraliśmy i segregowaliśmy zanieczyszczenia, jakie napotykaliśmy w wodzie. 

Odcinek, który sprzątaliśmy z „naleciałości cywilizacyjnej”, ku naszemu zaskoczeniu był stosunkowo czysty. Z bardziej nietypowych śmieci, na jakie natrafiliśmy, wymienić można np. wózek dziecięcy, ramę od roweru z łańcuchem oraz wiadro. Jak zwykle najwięcej było butelek szklanych i plastikowych.

W sprzątaniu Huczwy z kajaków brali udział uczniowie klasy mundurowej (I M), klasy II C i klasy II E. 

Druga grupa uczniów (klasa III A i III C) prowadziła operację sprzątania z lądu. Swoimi działaniami obięli teren szkoły oraz przyległe okolice szkoły. 

Działania były koordynowane przez naszych wf-menów.

 

ZS nr 3

fot. ZS nr 3