16 czerwca 2024

Hrubieszów: Uczniowie Kościuszki w VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z Hrubieszowa w VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Reklamy

W listopadzie 2022 roku, dwudziestu dziewięciu uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie wzięło udział w I etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Do II etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dziesięciu uczniów hrubieszowskiej szkoły. Etap ten odbędzie się 9 grudnia b.r. w siedzibie Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie.

Reklamy

­

Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy na temat systemu obronności Rzeczpospolitej Polskiej oraz szerzenie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa państwa. Tegoroczny temat Olimpiady to: „Służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa”. Spośród 99 uczestników II etapu zostanie wyłoniona dziesiątka laureatów. W marcu 2023 roku osoby te będą reprezentować województwo lubelskie w finale Olimpiady w Warszawie.

Reklamy

Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie, w II etapie olimpiady w Lublinie, reprezentować będzie dziesięciu uczniów. Są to: Jacek Panasiewicz kl. I A, Karolina Wójcik kl. I B, Zofia Załuska kl. I B, Gabriela Kuna kl. I C, Kacper Gaweł kl. I M1, Oliwier Mucha kl. I M1, Oliwia Kawka kl. II B, Aleksandra Niedźwiedź kl. II B, Nikola Kania kl. II M, Kacper Chmielewski kl. III M.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym!

­

info: ZS nr 3 / MM, fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Hrubieszów: Święto pieczonego ziemniaka w Caritas [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Święto pieczonego ziemniaka w Caritas [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →