27 maja 2024

Hrubieszów: Uwaga! Wyścig kolarski. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z organizowanym w dniu 11 sierpnia 2022 roku 66 Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Orlików” – Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, będą utrudnienia w ruchu, na ulicach Hrubieszowa i drogach powiatu hrubieszowskiego.

W związku z organizowanym w dniu 11 sierpnia 2022 roku przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, 66 Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Orlików” – Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie informuje o możliwości powstania utrudnień w ruchu, w godz.: 12:25 – 13:30 na drogach powiatu hrubieszowskiego, na trasie przejazdu wyścigu: Feliksów (DW846) – Uchanie (DW846) – Jarosławiec (DW846) – Odletajka (DW846) Teratyn (DW844) – Mojsławice (DW844) – Janki (DW844) – Moniatycze (DW844) – Hrubieszów miasto, ul. Żeromskiego (DW844) – Kilińskiego (DW844) – Staszica (DW844) – Zamojska (DW844) – Łany (DW844) – Brodzica (DK74) – Alojzów (DK74) – Werbkowice (DK74) – Hostynne (DK74) – Hostynne-Kolonia (DK74).

Jednocześnie KPP w Hrubieszowie informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, zostaną skierowane dodatkowe patrole zmotoryzowane z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji KPP w Hrubieszowie oraz funkcjonariusze Posterunków Policji w Werbkowicach i Trzeszczanach, których zadaniem będzie wykonywanie pilotażu wyścigu oraz zamknięcie ruchu kołowego na wyznaczonych posterunkach ręcznej regulacji ruchem.

Nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym podczas imprezy czuwać będą jednostki OSP z miejscowości Uchanie, Teratyn, Hrubieszów, Brodzica i Hostynne, przez które będzie przejeżdżać wyścig.

Zgodnie z ustaleniami, służby porządkowe z ramienia organizatora wyścigu – członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, ubrani będą w kamizelki odblaskowe. Ich zadaniem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz udzielanie informacji na temat utrudnień w ruchu drogowym.

­

asp. szt. Jarosław Karkuszewski

(fot. arch. lubiehrubie)


Zobacz też:

Hrubieszów: Tour de Pologne [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hrubieszów: Tour de Pologne [ZDJĘCIA, WIDEO]