Hrubieszów: Wiedzą o Prusie prawie wszystko

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie wygrali tegoroczny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Bolesława Prusa. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, a trzecie ZSM 3 w Hrubieszowie i Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu.

Reklamy

Tuż poza podium uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkół w Werbkowicach.

Podczas konkursu, który odbył się we wtorek 28 maja uczniowie rozwiązywali test, składający się z 24 pytań, a potem w oparciu o przygotowaną scenkę ilustrującą epokę lub postać z utworów Bolesława Prusa, przedstawiali prezentacje.

W protokole końcowym członkowie jury stwierdzili, że wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą oraz pomysłowością w przedstawieniu postaci z twórczości wielkiego pisarza, który urodził się w Hrubieszowie.

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Agata Pirogowicz, Alicja Miścior, Aleksandra Kasprzyk, Klaudia Paluch i Sławomir Olko, a opiekunem drużyny były Ewa Bohonos, Marta Lackowska i Joanna Filipowicz. 

W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów zgromadziła Patrycja Usowska z ZSP w Moniatyczach, a drugie miejsce zajęli ex aequo Klaudia Paluch z ZSM 1 w Hrubieszowie, Kamil Sajdłowski z ZSP w Moniatyczach i Aleksandra Furlepa z SZS w Mirczu. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Zmagania oceniało jury w składzie: Maria Lewandowska i Małgorzata Cios ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, Joanna Błaszczak z Hrubieszowskiego Domu Kultury, Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Aleksandra Kopczyńska z Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie. 

Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem pucharów, nagród i dyplomów, odbędzie się 3 czerwca. 

Czwartą edycję konkursu wiedzy o życiu i twórczości Bolesława Prusa zorganizowali Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”, burmistrz miasta i ZSM 1 w Hrubieszowie.


Źródło: ias24.eu