22 czerwca 2024

Hrubieszów: Wizyta delegacji z Bułgarii i Czarnogóry

Od 3 do 6 listopada trwała wizyta delegacji z miasta partnerskiego Svishtov w Bułgarii oraz delegacji z Bijelo Polja w Czarnogórze. Delegacje przybyły na zaproszenie Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Reklamy

 

Oficjalne powitanie samorządowców z Bułgarii i Czarnogóry odbyło się w piątek 4 listopada. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, Zastępca Burmistrza Marta Majewska, Sekretarz Miasta Paweł Wojciechowski i Przewodnicząca Rady Miasta Hrubieszowa Anna Świstowska. Celem wizyty było omówienie programu współpracy z miastem Svishtov oraz planowanego zakresu umowy partnerskiej z miastem Bijelo Polje.

Samorząd miasta Bijelo Polje reprezentowali Przewodniczący Parlamentu Miejskiego Demal Ljuković i Członek Parlamentu Miomir Vojinović. W delegacji miasta Svishtov znaleźli się Zastępca Burmistrza ds. Gospodarki, Polityki Finansowej i Sportu Borislav Zamfirov, Zastępca Burmistrza ds. Zarządzania Projektami Europejskimi, Edukacji i Planu Zagospodarowania Przestrzennego i Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Svishtov Rumyana Kuzeva.

Reklamy

Delegacje wzięły udział w XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego oraz – w ramach wymiany kulturowej – zwiedziły Hrubieszów i okolice, goszcząc m.in. w Wiosce Gotów w Masłomęczu.

 

źródło: UM Hrubieszów

Reklamy

fot. UM Hrubieszów, lubiehrubie.pl