Hrubieszów: Władze miasta i powiatu spotkały się w sprawie remontu dróg

Pod koniec ubiegłego tygodnia władze Hrubieszowa spotkały się z Wicestarostą Powiatu Hrubieszowskiego. Celem spotkania było omówienie szczegółów dotyczących planowanej przebudowy oraz remontów dróg powiatowych na terenie miasta, wymagających działań inwestycyjnych w roku bieżącym oraz w ciągu całych 5 lat kadencji samorządu.

Reklamy

 

Burmistrz Marta Majewska i wiceburmistrz Paweł Wojciechowski rozmawiali z Wojciechem Sołtysiakiem o tym, które drogi mogą zostać wykonane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ustalano również, które remonty zrealizowane będą w ramach zadania wspólnego (partycypacja miasta), a które Powiat wykona sam.

Miasto zgłosiło do prac remontowych i przebudowy następujące drogi powiatowe na terenie Miasta Hrubieszowa: ul. Polna, ul. Wesoła, ul. Podzamcze, ul. Prosta, ul. Listopadowa, ul. Piłsudskiego, ul. Targowa i Ludna (z chodnikiem do targowiska „Mój Rynek”), ul. Górna, ul. Ciesielczuka,  ul. Wspólna, ul. Grabowiecka, ul. Władysława Jagiełły, ul. Michałówka, ul. Uchańska, ul. Komandora Krawczyka i wiele innych, które wymagają niewielkich remontów. To drogi, o naprawę których od lat proszą mieszkańcy miasta.

Reklamy

Władze Hrubieszowa zobowiązały się informować na bieżąco, które zadania zrealizowane będą w bieżącym roku, a które w latach kolejnych.

 

źródło i fot. UM w Hrubieszowie