18 lipca 2024

Hrubieszów: Wyniki konkursu wiedzy o „Hubalu”

Młodzież z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego dobrze zna losy majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Świadczą o tym wyniki rozstrzygniętego właśnie tegorocznego konkursu wiedzy o bohaterskim żołnierzu, człowieku o niezłomnych zasadach i sportowcu, który część swojego życia spędził w Hrubieszowie.

Reklamy

Kolejny rok z rzędu uczestnicy rywalizacji wykazali się tak obszerną wiedzą, że do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka. Po zaciętej, ale koleżeńskiej walce, pierwsze miejsce indywidualnie zajęła Anna Josse z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, która w finale pokonała swoją szkolną koleżankę Justynę Szlonzak. 

Reprezentacja ZSM 3 zwyciężyła także w klasyfikacji zespołowej, wyprzedzając ZSM 1 w Hrubieszowie i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Moniatyczach. Na kolejnych pozycjach uplasowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Honiatyczach i Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu.

Reklamy

Konkurs z udziałem uczniów klas IV – VI szkół podstawowych, składał się z trzech części. W pierwszej pięć osób z drużyny rozwiązywało test składający się z 24 pytań. W drugiej uczniowie prezentowali stroje i plakaty, ilustrujące epokę lub żołnierzy albo ciekawe osoby, związane z majorem Henrykiem Dobrzyńskim. Natomiast ostatnią część stanowiły prezentacje multimedialne, w których uczestnicy przedstawiali dowolną historię z życia „Hubala”.

Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie podopieczni Irminy Spisackiej z ZSM 3: Katarzyna Kańkowska, Aleksandra Kędziera, Paulina Kawka, Anna Josse, Mateusz Pawłowski, Justyna Szlonzak i Kacper Toczek.

Reklamy

Wiedzę uczniów i przygotowane przez nich prezentacje oceniali: Małgorzata Cios ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, Joanna Błaszczak z Hrubieszowskiego Domu Kultury, Aleksandra Kopczyńska z hrubieszowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz Maria Lewandowska. 

Piąty Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu” zorganizowali Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” i burmistrz Hrubieszowa, przy współpracy Zespołu Szkół Miejskich nr 3. 

(fot. Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”)