19 czerwca 2024

Hrubieszów: Wysokie mandaty dla pijanych rowerzystów

28-letni mieszkaniec Hrubieszowa, jadąc rowerem jedną z ulic miasta, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali go wysokim mandatem karnym.

Reklamy

Tylko od początku tego roku hrubieszowscy policjanci zatrzymali już szesnastu kierujących rowerami, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Według obowiązujących przepisów za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali cyklistów mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Aura coraz bardziej sprzyja miłośnikom jednośladów, jednak nie wszyscy pamiętają, że rower i alkohol to połączenie nie do przyjęcia przez obowiązujące prawo i zasady bezpieczeństwa – przypomina aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji. – Wczoraj na jednej z ulic miasta został zatrzymany 28-letni mieszkaniec Hrubieszowa, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Również został ukarany mandatem.

Reklamy

­

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) – wysokość mandatu 1000 złotych. Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Reklamy

Apelujemy o rozsądek. Pamiętajmy, że odpowiedzialność, wzajemny szacunek i trzeźwość na drodze to zasady którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego – dodaje Edyta Krystkowiak.


źródło: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Hrubieszów: Po imprezie… [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Po imprezie… [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →