29 maja 2024

Hrubieszów: XXII Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]

Pod hasłem „Dobro to wynik dzielenia”, zakończył się XXII Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze naszego rejonu, od października do grudnia, odwiedzali 86 rodzin znajdujących się z różnych powodów w trudnej sytuacji. Udało nam się obdarować 42 Rodziny z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego, dla których 34 Darczyńców przygotowało pomoc! Niestety, ta edycja Szlachetnej Paczki była inna od pozostałych. Z powodu nagłego załamania pogody, obfitych opadów śniegu i śnieżycy, darczyńcy nie dostarczyli Paczek podczas Weekendu Cudów, które mogliśmy dostarczyć do 13 rodzin. Jak mawiamy w Paczce – „nie ma problemów, są wyzwania!” – także w tym przypadku. Paczki zostaną dostarczone, gdy warunki pogodowe się polepszą.

Co znalazło się w paczkach? To głównie artykuły spożywcze tj. konserwy, makarony, ryż, kasza, cukier, olej itd. Były także środki czystości oraz odzież i obuwie na zimę. Zakupiono opał na zimę, pralki, kuchenki gazowe, lodówki, odkurzacze, czy naczynia.

­

Tych „cudów” nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie wielu osób – przede wszystkim Wolontariuszy i Darczyńców, którzy są filarami Szlachetnej Paczki. Dziękuję WAM, po raz kolejny pokazaliście, że „Lubicie Ludzi”, umiecie bezinteresownie pomagać i dzielić się dobrem. Jesteście po prostu Wspaniali!

Szczególne podziękowania kieruję do burmistrza Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej, starosty hrubieszowskiego Pani Anety Karpiuk oraz wójta gminy Hrubieszów Pana Tomasza Zająca, którzy jak co roku objęli swoim patronatem Szlachetną Paczkę. Ponadto dziękuję dyrekcji Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie – Pani Katarzynie Lachowskiej za możliwość zorganizowania na weekend magazynu w sali gimnastycznej PZPSW.

Podziękowania za pomoc w rozwożeniu otrzymanych darów oraz za przeniesienie ton paczek dla rodzin należą się: Ochotniczym Strażom Pożarnym – OSP w Hrubieszowie, OSP w Brodzicy, OSP w Czerniczynie, OSP w Obrowcu, funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Hrubieszowie oraz firmie Pana Maciejczyka. Dziękuję KGW Moniatycze za przygotowanie pysznej grochówki oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego DZIEŁA – dzielenia się DOBREM.

Dziękuję Wszystkim razem i każdemu z osobna za odruch serca, empatię, wrażliwość i życzliwość.

Dzięki WAM – ten świat staje się lepszy!

­

Małgorzata Cios – lider rejonu Hrubieszów

­

info i fot. Szlachetna Paczka Hrubieszów


Zobacz też:

Hrubieszów: Trwa weekend cudów [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Trwa weekend cudów [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →