Hrubieszów – Zamość: Pijany kierowca autobusu przewoził 15 osób ponad stan

Kierował autobusem pełnym pasażerów mając w organizmie blisko promil alkoholu. Mowa o 30-letnim mieszkańcu gm. Hrubieszów, który dziś rano rejsowym autobusem realizował kurs na trasie Hrubieszów – Zamość. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli wyszło na jaw, że jego kierowca nie tylko przewozi o 15 osób ponad stan, ale jest również pod działaniem alkoholu.

Reklamy

 

Dziś nad ranem dyżurny zamojskiej komendy poinformowany został przez anonimową osobę o tym, że kierowca autobusu relacji Hrubieszów  –  Zamość przewozi większą liczbę pasażerów niż jest dopuszczalna.

Na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu autosan zatrzymany został do kontroli. Anonimowe doniesienie potwierdziło się. Pojazdem podróżowało 67 osób. Według dokumentów zaś dopuszczalna liczba osób, którą mógł przewozić kierowca wynosiła 52.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec gm. Hrubieszów. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie, które miał na sumieniu 30-latek. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że jest on nietrzeźwy. W organizmie, mieszkaniec gm. Hrubieszów miał 0,7 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali 30-latkowi dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Po wytrzeźwieniu  zostanie on przesłuchany.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KMP Zamość