Hrubieszów: Zderzenie na skrzyżowaniu Kolejowej i Basaja. Obaj kierowcy nie mieli uprawnień

O tym jakie są skutki kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień przekonali się dwaj kierujący, którzy zderzyli się wczoraj na skrzyżowaniu. Teraz hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Basaja – Kolejowa.

Reklamy

 

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki przed godziną 16:00 udali się na skrzyżowanie ulic Basaja – Kolejowa, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejscu zastano kierującego samochodem marki Audi, 27-letniego mieszkańca Hrubieszowa. Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a także dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Drugim uczestnikiem zdarzenia był 26-letni kierujący pojazdem marki Ford. Podczas sprawdzenia drugiego z kierowców ustalono, że mężczyzna również nie posiada uprawnień do kierowania ponieważ zostały mu cofnięte.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca Audi jadąc ulicą Kolejową w kierunku ulicy Piłsudskiego, nie zauważył forda jadącego z prawej strony ulicą Dworcową w kierunku Basaja i nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Teraz obaj kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami bez wymaganych uprawnień. Ponadto kierowca Audi będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)