29 lutego 2024

Hrubieszowscy hip-hopowcy koncertowali w Zakładzie Karnym w Zamościu

W Zakładzie Karnym w Zamościu miała miejsce atrakcja bezprecedensowa, praktycznie w całości zorganizowana przez skazanego – Michała Rocha, który przy współpracy z funkcjonariuszami ZK w Zamościu doprowadził do realizacji koncertu hip- hopowego.

Reklamy

2 sierpnia 2013r z inicjatywy skazanego na terenie jednostki penitencjarnej zorganizowano koncert hip- hopowy.

W Zakładzie Karnym w Zamościu miała miejsce atrakcja bezprecedensowa, praktycznie w całości zorganizowana przez skazanego- Michała Rocha, który przy współpracy z funkcjonariuszami ZK w Zamościu doprowadził do realizacji koncertu hip- hopowego.

Reklamy

W maju 2013 roku postanowił zwrócić się do wychowawców z prośbą o możliwość przedstawienia swojego talentu artystycznego- tzw. „flow”; skądinąd wyjątkowo oryginalnego, szczerego, dobitnie pokazującego uliczny klimat życia ludzi młodych, którzy nie godzą się na wzorce lansowane przez kulturę masową, którzy szukają najgłębszych z możliwych źródeł inspiracji- inspiracji wewnętrznej, wywodzącej się z indywidualnych, czasem bardzo trudnych doświadczeń.

2 sierpnia 2013r. w trakcie dwugodzinnego koncertu, Michał pokazał brzmienie swojego wokalu oraz własne energetyczne bity w trzech piosenkach ze swojej pierwszej płyty Alter Ego. Dwa pozostałe kawałki zaśpiewał z innych osadzonym- Oktawianem Iwanem. Poza nimi zaprezentowali swój styl i przekaz znajomi Michała, z którymi wychowywał się i jednocześnie tworzył muzykę, przed osadzeniem w ZK. Mowa o grupie MARATON SKŁAD oraz Jankesie i Krzywym z Hrubieszowa.

Rozpędzona i energetyczna grupa młodych ludzi, stworzyła niepowtarzalną atmosferę refleksyjnego, czasem metaforycznego, ale jednocześnie bardzo świeżego brzmienia. Audytorium , składające się ze skazanych doceniło pomysł na siebie, bystrą spostrzegawczość, punktowanie własnych przypadłości, mocne, wyrobione zdanie na wiele spraw, oraz pozytywny przekaz- życia raczej po swojemu, z niepopularnymi i mało medialnymi poglądami.

Z relacji Michała Rocha wynika, że atmosfera towarzysząca imprezie zmotywowała go do organizacji kolejnych koncertów. Następny odbędzie się prawdopodobnie pod koniec września.

 

Opracowała:

mł. chor. Agnieszka Domagała