Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto

Wczoraj odbyły się w Hrubieszowie uroczystości z okazji Święta Policji, podczas których wręczone zostały funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia w postaci nagród. Była to doskonała okazja do podziękowań za codzienną służbę.

Reklamy

 

Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie, którą celebrował ks. Biskup Pomocniczy Zamojsko – Lubaczowski Mariusz Leszczyński oraz ks. Prałat ppłk Andrzej Puzon.

Po nabożeństwie w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin, wszyscy zebrani udali się do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie na uroczystą zbiórkę.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie mł. insp. Grzegorz Pietrasiak wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 25 hrubieszowskich policjantów. W dowód uznania za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i szczególne osiągnięcia w służbie Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie wyróżnił 8 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Na stopień młodszego inspektora zastali mianowani także Komendant Powiatowy w Hrubieszowie Grzegorz Pietrasiak oraz Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie Ryszard Wasiak.

Podczas obchodów Święta Policji zostało wyróżnionych także 2 dzielnicowych, którzy zdobyli najwięcej głosów w plebiscycie na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego”. Na terenie powiatu najbardziej rozpoznawalnym dzielnicowym został st. sierż. Piotr Skrzypczak, który został wyróżniony nagrodą ufundowaną przez Starostę Powiatu Hrubieszowskiego. Natomiast najbardziej rozpoznawalnym dzielnicowym na trenie miasta został asp. sztab. Marcin Błaszczuk, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Robert Szewc pogratulował wszystkim awansowanym i wyróżnionym policjantom oraz podziękował im za zaangażowanie w służbie.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście, którzy na ręce komendanta hrubieszowskim funkcjonariuszy przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkim policjantów za służbę i niesioną pomoc.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)