Marzniesz? Weź sobie ubranie! Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar czy sweter na wieszaku przed Hrubieszowskim Domem Kultury.

Reklamy

W tym roku Hrubieszów po raz drugi przyłączył się do ogólnopolskiej społecznej akcji pomocowej – WYMIANA CIEPŁA, która polega na dzieleniu się z osobami potrzebującymi ciepłymi ubraniami.

Idea akcji jest bardzo prosta: Marzniesz? Weź sobie ubranie! Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar czy sweter na wieszaku.

Reklamy

Wieszak, na którym można pozostawić ciepłe rzeczy, stoi przy Hrubieszowskim Domu Kultury. Każdy może  przyjść i powiesić tu ciepłe rzeczy, jemu nieprzydatne, które mogą posłużyć innym. Ważne, żeby były czyste i nie zniszczone.

Potrzebujący mogą natomiast wziąć z wieszaka to, czego potrzebują o każdej porze dnia i nocy, wieszak będzie bowiem wystawiony przez 24 godziny na dobę.

Akcja potrwa do15 marca 2021 r.

Jej organizatorami są: Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Hrubieszowski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie.

­

Przypominamy również, że przy Hrubieszowskim Domu Kultury stoi społeczna lodówka, z której może korzystać każdy, kto tego potrzebuje.

Zasada jest bardzo prosta:

Masz za dużo jedzenia – wkładasz je do lodówki, każda osoba może takim jedzeniem się podzielić. Dzięki temu, zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z osobami, które tego naprawdę potrzebują.

Warunkiem jest, aby wkładać tylko jedzenie przydatne do spożycia z aktualną datą ważności.

Jeżeli w przygotowanym przez Ciebie posiłku występują alergeny – napisz to na opakowaniu. Produkty o charakterystycznym zapachu wkładaj do szczelnych opakowań. Produkty płynne itp. umieść w szczelnym pojemniku tak, aby nie rozlały się podczas wyciągania.

Jedzenie ze społecznej lodówki bierzesz na własną odpowiedzialność. Nie bierz wszystkiego – dziel się jedzeniem z innymi potrzebującymi.

Nadzór nad społeczną lodówką sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, tel. 84 696 55 60.

­

fot. lubiehrubie.pl, wideo: youtube.com


Film promujący akcję:

Zobacz też:

Hrubieszów: Masz za dużo jedzenia? Nie wyrzucaj! Włóż je do lodówki i podziel się z potrzebującymi!