14 lipca 2024

Hrubieszowski policjant najlepszym śledczym w województwie

Detektyw Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego hrubieszowskiej policji mł. asp. Rafał Wojtiuk, zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie „Policjant służby kryminalnej 2017 roku”, jako najlepszy policjant dochodzeniowo – śledczy. Drużynowo hrubieszowscy policjanci zajęli czwarte miejsce.

Reklamy

 

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie policjant z Hrubieszowa mł. asp. Rafał Wojtiuk, odebrał gratulacje oraz nagrodę z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Pawła Dobrodzieja, za zajęcie pierwszego miejsca w wojewódzkim konkursie „Policjant służby kryminalnej roku 2017”.

Funkcjonariusz, został najlepszym policjantem dochodzeniowo – śledczym. Młodszy aspirant Rafał Wojtiuk jest detektywem Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego KPP w Hrubieszowie. W policji służy 11 lat.

Reklamy

Policjanci podczas konkursu musieli zmierzyć się z testem wiedzy, zadaniami praktycznymi oraz umiejętnościami strzeleckimi.

Policjant z Hrubieszowskiej komendy otrzymał największą liczbę punktów i tym samym zajął pierwsze miejsce. Drużynowo hrubieszowscy policjanci byli czwarci.

Reklamy

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów.

 

***

 

Do udziału w eliminacjach wojewódzkich zgłoszono łącznie 20 czteroosobowych policyjnych zespołów.

 

Pierwszego dnia funkcjonariusze pod okiem komisji przystąpili do konkurencji, które obejmowały:

– sprawdzian wiedzy w formie testu,

– sprawdzian wiedzy praktycznej w formie kazusu odrębnie dla policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą,

– sprawdzian umiejętności strzeleckich uzupełniony o dodatkowe elementy sprawnościowe dla wszystkich funkcjonariuszy wchodzących w skład poszczególnych drużyn.

 

Drugiego dnia komisja sprawdzała umiejętności przeprowadzania oględzin na miejscu zdarzenia wszystkich funkcjonariuszy wchodzących w skład poszczególnych drużyn.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, na podstawie uzyskanych wyników komisja  wyłoniła trzy najlepsze czteroosobowe zespoły w klasyfikacji generalnej oraz laureatów w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych:

I MIEJSCE  i zarazem tytuł Najlepszej drużyny służby kryminalnej województwa lubelskiego 2017 roku wywalczyli  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Drugie miejsce zajęli policjanci z KPP w Lubartowie, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie policjantów z KMP w Chełmie.

 

W poszczególnych kategoriach indywidualnych zwyciężyli:

– Najlepszy policjant dochodzeniowo – śledczy województwa lubelskiego roku 2017 – mł. asp. Rafał Wojtiuk z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie (II miejsce – podkom. Piotr Blacha z KPP w Biłgoraju, III miejsce – mł. asp. Marek Tomaszewski z KPP w Puławach).

– Najlepszy policjant operacyjno – rozpoznawczy województwa lubelskiego roku 2017 – funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie (II miejsce – policjant z KPP w Krasnystawie, III miejsce – funkcjonariusz z KMP w Chełmie).

– Najlepszy technik kryminalistyki województwa lubelskiego roku 2017 – mł. asp. Hubert Kisiel z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie (II miejsce – mł. asp. Arkadiusz Sokoliński z KMP w Lublinie, III miejsce – mł. asp. Łukasz Huczuk z KPP w Świdniku).

– Najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą województwa lubelskiego roku 2017 – podkom. Wiesław Garbacz z Komendy Powiatowej Policji  w Biłgoraju (II miejsce – podkom. Robert Świerszcz z KPP w Świdniku, III miejsce – asp. szt. Edmund Bielecki z KMP w Białej Podlaskiej).

 

Wczoraj na sali konferencyjnej KWP w Lublinie odbyło się uroczyste nagrodzenie laureatów.

Drużyna z KPP w Biłgoraju będzie reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie w ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017” organizowanym w Szkole Policji w Pile w dniach 6 – 8 czerwca 2017 roku. Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia kwalifikacji zawodowych.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E. K.), KWP Lublin