25 maja 2024

Hrubieszowski Staszic na konferencji w Berlinie

Nauczycielki historii hrubieszowskiego Staszica uczestniczyły w konferencji Wspólnej Polsko – Niemieckiej Komisji Podręcznikowej, która odbyła się w dniach 27 – 29 września, w Berlinie.

 

„Kampania polska czy wojna obronna 1939 r.? Nauczanie o II wojnie światowej w perspektywie europejskiej. Doświadczenia projektu podręcznikowego „Europa. Nasza historia” – to temat kolejnej konferencji Wspólnej Polsko – Niemieckiej Komisji Podręcznikowej, w której uczestniczyły w dniach 27 – 29 września nauczycielki historii hrubieszowskiego Staszica – Elżbieta Dąbrowska i Agnieszka Jamroż.

W trakcie zajęć warsztatowych, które odbywały się w siedzibie Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, we współpracy z nauczycielkami i nauczycielami szkół niemieckich, pracowały przy w tworzeniu scenariuszy lekcji historii do ostatniego, czwartego tomu nowego polsko – niemieckiego podręcznika: „Europa. Nasza historia”.

Wspólna praca okazała się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń między nauczycielami obydwu krajów i źródłem nowych inspiracji. Całość uzupełniały wystąpienia pracowników naukowych polskich i niemieckich uczelni.

 

(info i fot. LO Staszic)