Hrubieszowski ZUS zaprasza seniorów

Na porady ekspertów wielu instytucji mogą liczyć uczestnicy „Dnia Seniora”, który odbędzie się w hrubieszowskim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych już 23 października.

Reklamy

 

W „Dniu Seniora”, oprócz ekspertów ZUS, do dyspozycji zainteresowanych będą specjaliści innych instytucji.

Policja podpowie seniorom, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak ustrzec się oszustw.

Przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśni, jak uzyskać skierowanie do sanatorium, dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego oraz kto może liczyć na darmowe leki.

Ekspert z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie opowie o dofinansowaniach, które mogą uzyskać osoby z niepełnosprawnościami. Specjalista z Urzędu Skarbowego będzie mówił o przysługującym seniorom ulgach, np. rehabilitacyjnej oraz na leki, a także o zasadach rozliczania podatków.

Natomiast Rzecznik Praw Konsumentów wyjaśni, jak bezpiecznie dokonywać zakupów. Przedstawiciele ZUS zaplanowali prelekcję o zasadach podwyższania emerytury i rent oraz aktualnych zmianach w przepisach, ważnych dla seniorów.

Początek wydarzenia o godzinie 10.00. Siedziba ZUS w Hrubieszowie mieści się przy ul. 3 Maja 8A. „Dzień Seniora” w ZUS to ogólnopolska akcja. W tym roku odbywa się pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”. Organizatorzy przygotowali także specjalne wydanie informatora „ZUS dla Seniora” – już dostępne w placówkach ubezpieczyciela.

 

tekst i fot.: ZUS