17 kwietnia 2024

Jak Robotic Process Automation wspiera pracowników biurowych?

Świat biznesu zmienia się na naszych oczach. Cyfrowa rewolucja przynosi kolejne atrakcyjne rozwiązania, usprawniające działania przedsiębiorstw. Pracownicy biurowi mogą korzystać ze wsparcia Robotic Process Automation. W jaki sposób RPA ułatwia im codzienną pracę?

Na czym polega Robotic Process Automation?

Czas w biznesie jest na wagę złota. Tym bardziej szkoda, by znaczną jego część pochłaniało wykonywanie rutynowych czynności, takich jak choćby wystawianie faktur, dokonywanie przelewów, składanie zamówień, uzupełnianie danych czy tworzenie raportów. Robotic Process Automation to rozwiązanie tego problemu.

Wszystkie powtarzalne czynności może teraz wykonywać inteligentne oprogramowanie, naśladujące pracę człowieka. Z tego rozwiązania powinna skorzystać każda firma, która dobrnęła do punktu, kiedy bez dodatkowych nakładów finansowych nie może się rozwijać (ze względu na ograniczone zasoby). Więcej na temat RPA można przeczytać w artykule pod adresem: https://craftware.pl/robotic-process-automation-o-co-tyle-szumu/.

W jakich branżach korzysta się z RPA?

Robotic Process Automation to gorący trend biznesowy, który rozpowszechnił się już w wielu branżach. Należą do nich: sektor bankowy, sektor ubezpieczeniowy, branża medyczna, produkcja, energetyka, nowe technologie. Wszystkie łączy jedno – spora część osób zatrudnionych w tych sektorach, poza pracą kreatywną, musi wykonywać również rutynowe obowiązki, którymi obecnie coraz częściej zajmuje się oprogramowanie.

Jak wdrożyć RPA we własnym biznesie?

Robotyzacja wciąż wydaje się technologią skomplikowaną we wdrożeniu i kosztowną. Nie jest to jednak zgodne ze stanem faktycznym! Odpowiednio zaprogramowane narzędzie do wykonywania swoich obowiązków potrzebuje dokładnie tego samego co człowiek, czyli urządzenia. Narzędzie to ma też jedną ogromną zaletę – w odróżnieniu od ludzi nie popełnia błędów, a wszelkie procesy, które zostaną  zautomatyzowane, odbywają się szybciej.

Wystarczy więc wybrać jedną z popularnych platform dostarczających rozwiązania z zakresu RPA – na przykład UiPath. Na polskim rynku dostawcą takiego oprogramowania jest firma Craftware – craftware.pl.

(tekst i fot. mat. partnera)