Jak wybrać idealne buty do biegania?

Zastanawiasz się jakie buty do biegania będą dla Ciebie odpowiednie? Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór, gdyż musisz uwzględnić wiele aspektów począwszy od ich wyglądu, użytych materiałów, przeznaczenia, jak również zastosowanych rozwiązań. Postanowiliśmy sprawdzić, które buty podniosą Twoja efektywność biegów w terenie, a które podczas zawodów triathlonowych.

Reklamy

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę ze sportem biegowym najczęściej zadają sobie jedno z pytań: Jakie buty wybrać na początek? Czy wysokiej jakości modele rzeczywiście są niezbędne? Jakie buty będą idealne do biegania po lesie, a jakie po bieżni? Niewątpliwie ogrom możliwości może przyprawić o zawrót głowy. Dobry sklep biegowy oferować będzie przynajmniej kilka rodzajów butów – treningowe, startowe oraz terenowe. Każdy z modeli mieć będzie inne właściwości niezbędne podczas biegu. Najbardziej uniwersalne będą klasyczne buty do biegania męskie lub damskie. Ich konstrukcja zapewnia komfort i dobre osiągi na każdej powierzchni, a zastosowana technologia chroni stopę przed uszkodzeniami.

Jeśli zależy Ci na poprawie kondycji a Twoje codzienne treningi bazują na dłuższych, jednostajnych biegach, to doskonałym rozwiązaniem będą specjalistyczne treningowe buty do bielgania damskie ub męskie. Decydując się na tego typu obuwie dodatkowo możesz liczyć na dobrą ochronę przed powstaniem kontuzji oraz świetne dopasowanie się buta do stopy. Bardzo ważnym aspektem pozytywnie wpływającym na jakość treningu jest zastosowana technologia umożliwiająca poprawną cyrkulację powietrza. Obuwie startowe to modele, które przeznaczone są do wykorzystywania tylko podczas maratonów oraz zawodów. Cechują się one mniejszą amortyzacją, ale za to większą dynamiką i lekkością. Ostatnim typem, nad jakim możesz się zastanowić są buty terenowe. Zdecydowanie są to propozycje przygotowane dla najbardziej wymagających klientów. Buty zapewnią Ci pełne bezpieczeństwo i doskonałe osiągi na nierównych powierzchniach, takich jak leśne lub górskie ścieżki czy bezdroża.

Jakie rozwiązania technologiczne powinny być zastosowane w obuwiu biegowym?

Pierwszą funkcjonalnością, na jaką musisz zwrócić uwagę wybierając buty do biegania z pewnością jest zastosowana amortyzacja. Dostępne rozwiązania technologiczne absorbują powstałe podczas biegu wstrząsy zapewniając jednocześnie doskonałą zwinność i dynamizm. Profesjonalne buty do biegania powinny być wykonane z wysokiej jakości oddychającego materiału, który z powodzeniem zredukuje wilgoć oraz ciepło zgromadzone wewnątrz buta. Na szczególną uwagę zasługuje również budowa obuwia. Modele z dodatkowym wzmocnieniem na palcach i pięcie uchronią Twoją stopę przed urazami czy otarciami.

Ogromna ilość propozycji producentów obuwia biegowego sprawia, że nie wiesz jaki model wybrać? Z podpowiedzią mogą przyjść Ci czasopisma branżowe z opublikowanymi testami, rankingami i zestawieniem najpopularniejszych modeli zarówno wśród osób początkujących, jak i profesjonalistów. Możesz również skorzystać z podpowiedzi wykwalifikowanego personelu sklepu internetowego. Na rzetelną informację i pomoc w podjęciu decyzji liczyć możesz w takich sklepach jak runshop.pl.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

Źródło: Adobe, 162970406