Choć grupa osób korzystających z zabiegów estetycznych i upiększających z roku na rok stale powiększa się, dla wielu kobiet i mężczyzn w różnym wieku wciąż jest to temat dość krępujący i nie korzystali oni dotychczas z tego rodzaju usług. Nie może więc dziwić, że są oni pełni obaw przed pierwszą wizytą w gabinecie medycyny estetycznej, obawiając się tego, co ich tam czeka. Wyobrażenia poszczególnych przedstawicieli społeczeństwa na temat tego rodzaju zabiegów oraz warunków panujących w gabinetach estetycznych są wciąż bardzo odmienne od tego, jak wygląda to w praktyce. Wiele osób właśnie z uwagi na utarte w społeczeństwie stereotypy oraz własne uprzedzenia nie decyduje się na skorzystanie z usług studia estetycznego pomimo tego, że obiektywnie istnieją przesłanki do skorzystania z nich. Warto więc poświęcić odrobinę czasu, wyjaśniając pokrótce, jak wygląda wizyta w gabinecie estetycznym, na co należy się przygotować i nastawić, a także czego należy (lub też nie!) obawiać się w związku z nią.
Artykuł sponsorowany
Specyfika wizyty w gabinecie medycyny estetycznej zależeć będzie przede wszystkim od tego, na jaki zabieg zdecydujemy się. Inaczej wyglądać to będzie w przypadku wygładzania zmarszczek przy wykorzystaniu toksyny botulinowej, inaczej w przypadku epilacji laserowej, a jeszcze inaczej w przypadku różnego rodzaju laserowych zabiegów chirurgicznych, mezoterapii czy też leczenia nadpotliwości. Pomimo znaczących różnic występujących pomiędzy poszczególnymi rodzajami usług świadczonymi przez gabinety estetyczne, wszystkie z nich posiadają szereg wspólnych elementów, które opisane zostaną w dalszej części artykułu.
Wbrew obiegowej opinii, w przypadku każdego z oferowanych zabiegów, nie jest tak, aby wykonywali go samodzielnie pracownicy gabinetu estetycznego. Każdy zabieg nadzorowany jest przez osobę posiadającą wymagane kwalifikacje personalne. Większość z nich poprzedzana jest ponadto profesjonalną konsultacją lekarską. W trakcie tej konsultacji lekarz zbiera kompletny wywiad na temat pacjenta, ukierunkowany na wykrycie wszelkich możliwych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. W tym też momencie należy poinformować lekarza o wszystkich odbytych oraz przewlekłych chorobach, na które chorowaliśmy lub chorujemy, o problemach z układem sercowo-naczyniowym lub nerwowym, a także innych dolegliwościach. Ważne jest też, aby przedstawić lekarzowi kompletną listę leków oraz substancji farmakologicznych, które przyjmujemy stale lub też przyjmowaliśmy w okresie bezpośrednio poprzedzającym zabieg. Na tej podstawie lekarz zakwalifikuje nas do zabiegu lub też odmówi jego wykonania, tłumacząc powody, z jakich nie jest możliwe jego przeprowadzenie. Następnie, w wyznaczonym przez gabinet estetyczny terminie, przeprowadzony zostanie wybrany przez nas zabieg estetyczny. Także i w tym wypadku nie musimy się niczym martwić, gdyż do jego wykonania użyty zostanie wysokiej jakości sprzęt o przeznaczeniu medycznym, a obsługiwać go będą wykwalifikowani pracownicy, posiadający uprawnienia do jego obsługi. Na sam koniec otrzymamy zalecenia, do których stosować będziemy musieli się przez kilka dni od wykonania usługi.
fot. materiał sponsora