20 czerwca 2024

Jak wyposażyć szatnię dla pracowników?

Pracownicy, przychodząc do pracy, często muszą przebrać się w ubrania robocze. Szczególnie zimą , gdy temperatury na zewnątrz są niskie, istnieje potrzeba przechowywania odzieży wierzchniej, jak kurtka czy palto. W jaki sposób umeblować szatnię dla pracowników, aby zapewnić im wygodę oraz bezpieczne miejsce na ubrania? Sprawdź sam.

Reklamy

Co powinno się znaleźć w szatni dla pracowników?

W szatni spędza się stosunkowo niewiele czasu. Jest to miejsce przeznaczone jedynie do przebrania się w robocze ciuchy. Często spotyka się szatnie połączone z prysznicami dla pracowników. Co jednak powinno znaleźć się w samej szatni?

  • Szafki ubraniowe. To podstawowe wyposażenie, które pozwala na przechowywanie ubrań w czasie pracy. Najczęściej szafka szatniowa jest zamykana na kluczyk, aby nikt nie miał dostępu do prywatnych przedmiotów należących do ich właścicieli.
  • Ławka. Pozwala usiąść w czasie przebierania butów.
  • Mała szafka bhp z apteczką, plastrami i innymi medykamentami w razie skaleczenia. Powinna być ona ogólnodostępna, dlatego często umieszcza się ją przy wejściu do szatni lub w samej przebieralni.
  • Dodatkowe urządzenia, jak na przykład czytniki kart pracowników, aby zanotować ich pojawienie się w pracy oraz zakończenie zmiany.

Dla pracownika najważniejsze z reguły są szafki ubraniowe do szatni, w których przechowuje swoje rzeczy.

Reklamy

Jaka szafka pracownicza będzie najlepsza?

Szafka ubraniowa powinna być dopasowana do potrzeb pracowników. Najczęściej zależy im na tym, by były to bezpieczne i pojemne skrytki. Odpowiednie ułożenie półek i haczyków ułatwia utrzymywanie w niej porządku, natomiast wytrzymała i trwała konstrukcja chroni przed złodziejami. Dlatego szafki ubraniowe do szatni wykonywane są najczęściej ze stali.

Spotkać można wysokie, jednoosobowe szafki do szatni, które można ustawić jedna obok drugiej. Dużą popularnością cieszą się również pojedyncze dwupoziomowe modele. Posiadają one dwie osobne komory, jedną w górnej połowie, a drugą w dolnej typu „L”. Dzięki temu z jednej szafki może korzystać jednocześnie aż dwóch pracowników. W naszej ofercie można znaleźć także szafki, które poprzez połączenie w rzędy i segmenty tworzą jedną spójną całość.  Osobną grupę stanowią szafki z kilkunastoma nawet skrytkami na drobne rzeczy. Są to tzw. Bezpieczne skrytki   przeznaczone na wartościowe przedmioty, jak portfel czy telefon.

Reklamy

Co najczęściej przechowuje się w szafkach do szatni?

Do czego swoje szafki ubraniowe wykorzystują pracownicy? Przede wszystkim trzymają w nich buty na zmianę. Szczególnie duże obuwie zimowe jest niewygodne i warto zamienić je na lżejsze np. adidasy. Poza tym w szatni pozostawia się wierzchnie nakrycia oraz plecaki. Na początku zmiany zostawia się tutaj również swoje drugie śniadanie, aby nie wadziło na stanowisku roboczym.

Wiele osób uważa, że szafka pracownicza to złe miejsce na przechowywanie portfela czy kluczy do domu. Choć są one wykonane ze stali i posiadają mocne zamki, nie zabezpieczają zawartości w stu procentach przed włamaniem. Dlatego szafka o szatni uzupełniania jest dodatkowo o osobne skrytki na drogocenne przedmioty. Posiadają one grubsze ścianki i są bezpieczniejszym schronieniem.

Wygoda i bezpieczeństwo

Szatnia ma być przede wszystkim wygodnym miejscem do przebrania się w robocze ciuchy. Dlatego powinna być wyposażona w ławki oraz pojemne szafki. Metalowa konstrukcja mebli oraz zamki w szafkach zapewniają także bezpieczeństwo pozostawionych w nich rzeczy.

Niektóre z naszych szaf posiadają:

  • drążek plastikowy,
  • wieszaki ubraniowe
  • lusterko,
  • haczyk na ręcznik
  • polkę nad drążkiem

­

(tekst i fot. mat. partnera)