Jak zachować czystość w galeriach czy hipermarketach?

Utrzymanie czystości w galeriach handlowych oraz hipermarketach to podstawa. Ważne jest to, aby obiekt był przyjazny odwiedzającym go osobom. Wszelkie zanieczyszczenia negatywnie wpływają na renomę danego miejsca. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zadbać nawet o najmniejsze detale. Należy także zaznaczyć, że miejsca użyteczności publicznej muszą spełniać określone normy i standardy.

 

Sponsorowane

Wejście do budynku

Pierwsze wrażenie ma duże znaczenie. Ponadto to właśnie w okolicach wejścia do budynku zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Jest to szczególnie odczuwalne jesienią i zimą, kiedy panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Absolutną podstawą jest wycieraczka gumowa, które będzie skutecznie zatrzymywać nie tylko piach, ale również wilgoć, czy też śnieg. Uniemożliwi ona rozprzestrzenianie się brudu w innych częściach obiektu.

Alumatex to marka, która posiada w swojej ofercie wycieraczki o podwyższonej jakości. Należy zaznaczyć, że miejscach, gdzie panuje duże natężenie ruchu stosuje się zupełnie inne zabezpieczenia powierzchni. Wycieraczka gumowa musi posiadać właściwości antypoślizgowe. Ponadto bardzo ważne jest to, aby cechowała się ona podwyższoną odpornością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Ciągi komunikacyjne

Ciągi komunikacyjne wymagają częstszego sprzątania niż powierzchnie sklepów. Czystość pomagają utrzymać specjalistyczne maszyny sprzątające, które nie są uciążliwe dla otoczenia. Ich największą zaletą jest oczywiście wysoka skuteczność oraz niezawodność. Istotne jest to, aby maszyna posiadała optymalne wymiary. Nie może być ona zbyt duża – nie zapominajmy, że oczyszczenie powierzchni zwykle jest konieczne kilka razy dziennie.

Liczy się również zwrotność i prostota obsługi. Maszyna powinna być prosta w kierowaniu, tak aby żaden pracownik nie miał problemu z jej opanowaniem.

Schody

W obiektach handlowych występują zarówno schody tradycyjne, jak i ruchome. Oczywiście oczyszczanie powierzchni nie odbywa się tradycyjną metodą, która charakteryzuje się niską efektywnością. Dostępne są specjalistyczne maszyny, dzięki którym można pozbyć się uciążliwych zabrudzeń. W okolicy schodów często znajduje się wycieraczka gumowa, które zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się.

Schody ruchome to najczęściej konstrukcje aluminiowe. Ważne jest to, aby wykorzystywana maszyna posiadała głębokie szczotki, które dotrą nawet do najmniejszych zakamarków. Pamiętajmy, że czyszczenie konstrukcji ruchomych nie jest proste – są one wyposażone w szereg układów elektronicznych, które można uszkodzić poprzez zalanie.

Sprawdź ofertę wycieraczek gumowych od Alumatex: https://www.alumatex.pl/produkty/maty-gumowe/wycieraczki-gumowe.php

 

(tekst i fot. mat. partnera)