22 kwietnia 2024

Jaki wypełniacz do ust wybrać?

Zabiegi wypełniania ust od lat cieszą się popularnością wśród osób pragnących zmienić kształt lub zwiększyć objętość swoich warg. W odpowiedzi na tę potrzebę wciąż tworzone są nowe linie różnorodnych preparatów, niekiedy o zupełnie różnym składzie i właściwościach. By dobrać odpowiedni wypełniacz, warto uprzednio dobrze zaznajomić się z dostępnymi na rynku produktami – to pozwoli wybrać produkt nie tylko gwarantujący doskonałe efekty, lecz także spełniający współczesne standardy bezpieczeństwa. Jaki wypełniacz do ust może okazać się najlepszy?

Jakich preparatów używa się w zabiegach wypełniania ust?

Usta to element twarzy, który bardzo często ogniskuje na sobie uwagę patrzącego. Z tego powodu ich wygląd jest niezwykle istotny dla ogólnej atrakcyjności twarzy. Należy o tym pamiętać, wypełniając usta – każdy błąd w zabiegu może sprawić, że efekt będzie daleki od oczekiwanego. Dlatego też praca z długo utrzymującymi się w organizmie substancjami jest w tym przypadku bardzo trudna. Wśród gabinetów medycyny estetycznej powszechnie stosowany był niegdyś silikon – efekty zabiegów z jego użyciem zdecydowanie nie należały do wyglądających naturalnie, zaś nieumiejętna aplikacja prowadzić mogła do poważnych powikłań. Dlatego współczesna medycyna estetyczna stawia na rozwiązania bliższe naturalnym, takie, jak wypełnianie ust za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego. Substancja ta utrzymuje się w organizmie nawet do 12 miesięcy – prędkość jej metabolizowania jest. jednak inna u każdej osoby. Odżywcze właściwości kwasu hialuronowego nadają ustom wygląd ujędrnionych i nawilżonych. Za pomocą tej substancji dokonywać można także redukcji drobnych zmarszczek mimicznych, również w okolicach warg. Do wypełniania ust można też wykorzystać tkankę tłuszczową pacjenta, pobraną i aplikowaną w formie przeszczepu.

Bezpieczeństwo to podstawa. Jak o nie zadbać, wypełniając usta?

Wypełnianie ust to doskonały sposób na wizualne odmłodzenie i zwiększenie atrakcyjności twarzy. Zabiegowi mogą poddawać się osoby w różnym wieku, jednak z każdym z pacjentów należy uprzednio przeprowadzić wywiad, który sprawdzi, czy stan zdrowotny klienta kwalifikuje go do zabiegu. Wyborowi preparatu trzeba poświęcić szczególną uwagę. Za najbezpieczniejsze uchodzą preparaty z kwasem hialuronowym – substancja ta naturalnie występuje w organizmie, a dzięki temu nie uczula i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. Dobrym wyborem może okazać się wypełniacz z lidokainą – poprawia ona komfort zabiegu, zmniejszając odczuwany ból.

Czym powinien się charakteryzować dobry wypełniacz do ust?

Bezpieczne wypełniacze do ust muszą nie tylko pochodzić z oferty sprawdzonego producenta, ale i być opatrzone certyfikatami medycznymi. Warto sprawdzić, czy dany preparat został wyprodukowany w Europie, gdyż tutejsze normy produkcyjne dla wyrobów tego typu są wystarczająco surowe, by zagwarantować pacjentowi bezpieczeństwo. Wysokiej jakości preparaty z usieciowanym kwasem hialuronowym można znaleźć między innymi w ofercie hurtowni internetowej Cosmed24, dostępnej na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/wypelniacze-kwas-hialuronowy/.

­

(tekst i fot. mat. partnera)