21 maja 2024

Jakie pieluszki wielorazowe warto wybrać dla noworodka?

Przyjście na świat dziecka to ważne wydarzenie, dlatego warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Skompletowanie wyprawki wcale nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać. Jakie pieluszki wielorazowe wybrać? Jak skompletować pieluszkową wyprawkę?

Pieluszki tetrowe

Pieluszka tetrowa bez wątpienia powinna znaleźć się w każdej wyprawce, gdyż jest bardzo praktyczna. Może okazać się przydatna podczas mycia, karmienia niemowlaka, można wykorzystać ją także jako wkład do pieluszek wielorazowych. Takie pieluszki doskonale chłoną wilgoć, ich zaletą jest także to, że szybko schną. Dzięki temu można być pewnym, że pieluszka nie przecieknie. Chociaż tradycyjna tetra jakiś czas temu odeszła w zapomnienie, dziś przeżywa prawdziwy renesans, chociaż nie jest pozbawiona wad. Problemem może okazać się zakładanie i wiązanie pieluszki, bo jest to dość czasochłonne i trudne. Poza tym tetry nie wystarczy uprać, lecz materiał trzeba również wyparzyć, co również zabiera sporo czasu.

Szukając pieluch tetrowych, warto postawić na atestowane produkty, dostępne w takich sklepach jak https://abc-bobasa.pl/. Cechuje je bardzo dobra jakość i odpowiednia trwałość. Ponadto są miękkie i nie podrażniają skóry noworodka.

Pieluszki muślinowe

Muślin to sposób tkania, taki materiał można wyprodukować zarówno z bawełny, jak i bambusa. Jest on niezwykle lekki i bardzo miły w dotyku. Właściwości pieluszek muślinowych mogą być różne w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Pieluszka muślinowa bawełniana jest na przykład bardzo miękka, z kolei muślin bambusowy jest niezwykle delikatny. Muślin bawełniany pochłania dwukrotnie więcej wilgoci, niż zwykła bawełna, dlatego doskonale sprawdzi się jako wkład do pieluszki wielorazowej. Pieluszki muślinowe są miękkie, a więc nie będą podrażniać wrażliwej, delikatnej skóry dziecka.

Pieluszki bambusowe

Pieluszka bambusowa jest wprawdzie mniej chłonna niż modele z mikrofibry, jednak znacznie delikatniejsza. To sprawia, że nie wywołuje podrażnień. Co więcej, ma właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Podobne właściwości mają pieluszki tetrowe, przy czym ich chłonność jest uzależniona od gramatury tkaniny.

Pieluszki wielorazowe to bez wątpienia ekologiczne i oszczędne rozwiązanie. Oczywiście ich użytkowanie jest bardziej skomplikowane i czasochłonne niż korzystanie z pieluszek jednorazowych, niemniej jednak bez wątpienia warto rozważyć takie rozwiązanie. Można stosować je na przykład zamiennie, co bez wątpienia jest wygodną opcją. Obecnie wybór pieluszek wielorazowych jest duży, dlatego bez wątpienia będziemy w stanie znaleźć takie, które będą w stanie spełnić nasze oczekiwania oraz potrzeby noworodka.

­

tekst i fot. mat. partnera